Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prezydent Częstochowy został powołany do rady nadzorczej krakowskiej spółki miejskiej
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 09.12.2022 15:07

Prezydent Częstochowy został powołany do rady nadzorczej krakowskiej spółki miejskiej

Kraków: mieszkańcy mogą zdecydować o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych
Domena publiczna

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został powołany do rady nadzorczej miejskiej spółki w Krakowie. W wielu krakowskich spółkach pracę znaleźli byli samorządowcy.

Prezydent Częstochowy dostał pracę w Krakowie

Krzysztof Matyjaszczyk od 2010 roku jest prezydentem Częstochowy. Od lat związany jest z lewicą. 

Prezydent Częstochowy 18 listopada został powołany na członka rady nadzorczej Krakowskiego Holdingu Komunalnego w Krakowie. Jest to miejski zakład utylizacji odpadów.

Jak ustaliła Interia, za  zasiadanie w radzie polityk będzie otrzymywał wynagrodzenie miesięczne w wysokości ok. 5 tys. zł. Decyzję o powołaniu podjął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Nie wiadomo jednak, dlaczego podjął taką decyzję, ani dlaczego Matyjaszczyk otrzymał tę posadę.

Kariera polityków na wysokich stanowiskach

Nie od dziś wiadomo, że kariery polityków nie ograniczają się wyłącznie do jednej ciepłej posady.

Przykładowo obecny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w trakcie pełnienia swojego urzędu został powołany do rad nadzorczych Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, Śląskiego Centrum Logistyki, a w latach 2020–2021 był też członkiem rady nadzorczej Kolei Dolnośląskich.

W krakowskich spółkach na ciekawe stanowiska trafiają także byli samorządowcy czy posłowie. Jak zwraca uwagę portal wpolityce.pl,  były szef małopolskiej PO Grzegorz Lipiec został kierownikiem działu windykacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, choć odzyskiwaniem należności za jazdę “na gapę” w Krakowie zajmuje się firma prywatna. Z kolei były marszałek województwa Jacek Krupa w lutym 2019 roku objął stanowisko dyrektora w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, a posada została utworzona dopiero kilka dni przed jej objęciem przez Krupę

Tagi: praca Kraków