Prezydent po wizycie w USA
Flickr.com/The White House
Autor Kasper Starużyk - 25 Czerwca 2020

Prezydent chwali amerykańskich inwestorów. W Polsce zatrudniają już 300 tys. ludzi

Prezydent Andrzej Duda pochwalił podczas swojej zagranicznej wizyty amerykańskich przedsiębiorców, którzy inwestują w Polsce. Jak zaznaczył zatrudniają już 300 tysięcy osób. To tyle ile liczy Białystok.

Prezydent Andrzej Duda gościł wczoraj w Białym Domu. Podczas spotkania poruszono między innymi kwestię budowy elektrowni atomowej w Polsce. Prezydenci obu krajów rozmawiali także na temat sprzętu, który Polska ma zakupić od Amerykanów. Podczas wizyty Andrzej Duda nie mógł się nachwalić amerykańskiej przedsiębiorczości i smykałki do inwestycji. Wspomniał też o polskich inwestycja za Atlantykiem, ale zaznaczył, że Polska nie jest mocarstwem i nie może się porównywać do USA.

Prezydent zachwycony Amerykanami

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu chwalił Amerykanów za ich potencjał inwestycyjny, który wykorzystują na całym świecie. Także i w Polsce. Ubiegająca się o reelekcje głowa polskiego państwa podzieliła się garściom statystyk. Podczas obustronnych rozmów prezydentów mówiono sporo także o obronności. Duda chciałby aby część Amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują obecnie w Niemczech trafiła do nas, jednak jak powiedział w wywiadzie, "nie śmiałby powiedzieć prezydentowi Trumpowi, gdzie ma stacjonować US Army".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Bez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaBez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaCzytaj dalej

W kwestii obronności Andrzej Duda wspomniał o polskich zasługach z 1920 roku, gdy Polacy zatrzymali pod Warszawą postępującą na Zachód armię bolszewicką. Prezydent powiedział, że nalegał by jak najwięcej amerykańskich żołnierzy zostało w Europie. Z Waszyngtonu Duda wraca z obietnicami dalszych rozmów o współpracy między oboma państwami i przyjaźni amerykańskiej względem Polski.

Prezydent Duda porównuje USA i Polskę

Prezydent Duda podczas swojego przemówienia pochwalił przedsiębiorców z USA, którzy inwestują w Polsce. Jak podał jest to już półtora tysiąca firm z amerykańskim kapitałem. Zatrudniają one ponad 300 tysięcy pracowników. To tyle, ile obecnie mieszka w całym Białymstoku. Prezydent powiedział, że Amerykanie zainwestowali w Polsce już 63 miliardy dolarów. Duda był niesamowicie wdzięczy za te inwestycje.

Prezydent zaznaczył, że relacje handlowe są obustronne i polskie firmy także chętnie inwestują pod drugiej stronie oceanu. Tutaj prezydent również sięgnął po najnowsze dane gospodarcze. Zaznaczył, że polskie inwestycje są o wiele skromniejsze, bo Polska nie jest taką potęgą jak USA. - Dzisiaj - mówię to już z pewną dumą, jako prezydent kraju, który ma swoje ambicje i rozwija się - są także polskie firmy, które inwestują w USA. To nie ma porównania, podobnie jak gospodarczo USA to jednak światowe mocarstwo, ale polskie firmy zainwestowały 6,3 mld dolarów w USA - powiedział prezydent Polski, Andrzej Duda.

Źródło: WNP/Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieci300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News