Prawo jazdy będzie miało wydłużony termin ważności - propozycja resortu infrastruktury
Pixabay/Skica911
Autor Maria Glinka - 9 Kwietnia 2020

Dobre informacje dla posiadaczy prawa jazdy. Resort infrastruktury szykuje ważne zmiany

Prawo jazdy ma być w dalszym ciągu aktualne, jeżeli termin jego ważności upływa w trakcie trwania epidemii – z taką propozycją wystąpiło Ministerstwo Infrastruktury. W związku z utrudnieniami w przedłużeniu ważności poszczególnych uprawnień resort proponuje cały szereg nowych rozwiązań, które ucieszą nie tylko kierowców.

Prawo jazdy będzie ważne dłużej?

Prawo jazdy to jeden z dokumentów, którego ważność jest bezwzględnie przestrzegana. W związku z pandemią koronawirusa problematyczna okazuje się być kwestia tych zezwoleń na prowadzenie pojazdów, które stracą ważność w trakcie trwania epidemii.

Dlatego też naprzeciw potrzebom kierowców wychodzi Ministerstwo Infrastruktury, które zaproponowało uzupełnienie zapisów tarczy antykryzysowej o punkty dotyczące wydłużenia terminu ważności poszczególnych dokumentów.

Na nowych zasadach skorzystają nie tylko kierowcy

Zgodnie z informacjami podanymi przez resort przedłużone mają być terminy ważności: praw jazdy, świadectw kierowcy, legitymacji instruktora nauki jazdy i egzaminatora, świadectw instruktora techniki jazdy, pozwoleń na kierowanie tramwajem oraz zezwoleń na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym pieniądze.

Wszystkie te uprawnienia będą miały wydłużony termin ważności na czas trwania epidemii i 60 dni po dacie jej zakończenia – podaje bankier.pl.

W komunikacie ministerstwo podkreśliło, że po zniesieniu stanu epidemii obywatel będzie miał 60 dni na uregulowanie zaległych badań i szkoleń oraz dopełnienie formalności związanych z przedłużeniem ważności dokumentów w odpowiednim urzędzie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Biedronka zaczyna sprzedawać maseczki ochronne. Ich cena może doprowadzić do jeszcze większych kolejek
2. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

Inne projekty resortu

Wśród propozycji resortu znalazło się także zawieszenie wykonywania szkoleń okresowych w transporcie drogowym.

Ministerstwo Infrastruktury zawnioskowało również o zwolnienie z odbywania w czasie pandemii badań lekarskich i psychologicznych dla kierowców, którzy wykonują przewozy drogowe.

Kolejną zmianą, którą przedłożył resort jest wydłużenie ważności tablic rejestracyjnych. Zgodnie z propozycją, jeżeli ich ważność kończy się w trakcie trwania epidemii to termin ten ulegnie przedłużeniu do 14 dni po dacie, w której zostanie zniesiony stan epidemii – podają wiadomosci.radiozet.pl.

Wymienisz opony na letnie, dostaniesz mandat. Kierowcy i warsztaty apelują do policjiWymienisz opony na letnie, dostaniesz mandat. Kierowcy i warsztaty apelują do policjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny z objawami koronawirusa leżał na przystanku. Miał 40 stopni gorączki
  2. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj w Europie wprowadza ostre zakazy na Wielkanoc. Wchodzą w życie już w środę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News