BiznesINFO.pl

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Prawie 42 tys. zł za miesięczny wynajem. Rekordowa cena na aukcji kramu w Sukiennicach

2 Marca 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Nowy najemca jednego z kramów zlokalizowanych w krakowskich Sukiennicach zapłaci za jego wynajem prawie 42 tys. zł miesięcznie. W przetargu rozstrzygniętym przez Zarząd Budynków Komunalnych wystartowało 13 oferentów. Początkowa cena za mkw. kramu o numerze 26 wyniosła 800 zł netto. Skończyło się na 3960 zł za mkw.

Prawie 42 tys. zł miesięcznie za kram o powierzchni 10,6 mkw.

Zwycięzca przetargu rozstrzygniętego przez Zarząd Budynków Komunalnych zapłaci za miesięczny wynajem lokalu w krakowskich Sukiennicach prawie 42 tys. zł. O możliwość sprzedaży w tym historycznym miejscu AiG Group Armen Serobyan zawalczyło z 12 innymi oferentami (choć do licytacji zgłosiło się łącznie 15 przedsiębiorców). Ostatecznie to właśnie ta firma zaproponowała najwyższą cenę za mkw. — 3960 zł (początkowa cena wyniosła 800 zł).

W najbliższym czasie w kramie nr 26 będzie można nabyć artystyczne pamiątki, upominki, artykuły skórzane oraz związane z tradycją stolicy Małopolski. Nowy najemca ma czas na podpisanie umowy do 6 marca.

Czego nie można sprzedawać w krakowskich Sukiennicach?

Gmina Miejska Kraków, będąca właścicielem lokalu, nie zezwala na handel w Sukiennicach sztuką wyrobami pochodzenia zagranicznego, przedmiotami powszechnego użytku, które nie mają znamion rękodzieła i nie nawiązują do tradycji regionu i Polski, a także artykułami spożywczymi i alkoholem.

Ciężkie warunki pracy

Sprzedawcy handlujący w Sukiennicach podkreślają na łamach Interii, że niewątpliwie jest to miejsce wyjątkowe do prowadzenia działalności, ale poza tłumami turystów trzeba się też liczyć z ciężkimi warunkami pracy. Są to m.in. niska temperatura (kramy nie są ogrzewane), brak zaplecza i magazynu oraz wysoka konkurencja ze strony innych przedsiębiorców mających w ofercie zbliżony asortyment.

Możliwość wynajmu kramu pojawia się dość rzadko, ostatni raz miało to miejsce w 2018 roku. Wówczas ten sam lokal z numerem 26 chciało wynająć 47 osób, ostatecznie wygrała propozycja zapłaty 3 tys. zł za mkw.

Tagi:

Krakówprzedsiębiorcasprzedaż

Podobne artykuły

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >

Handel

Nie Biedronka, nie Lidl. Oto najtańsza sieć sklepów w Polsce
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]