BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Abonament na dojazdy nowością wynagrodzeń. Szef zapłaci ci za dojazd

17 Września 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Pracownicze plany kapitałowe namieszały na rynku pracy. Pracodawcy chcą więc dokręcić kurek z podwyżkami, ale oferują inne, pozapłacowe benefity. Mowa m.in. o abonamencie na dojazdy. W ten sposób pracodawcy chcą do siebie przyciągnąć pracowników, którzy o

Pracownicze Plany Kapitałowe oraz wieści o zniesieniu limitów składek na ZUS robią swoje. Pracodawcy coraz mniej chętnie wydają pieniądze na wyższe płace swoich zatrudnionych. Jednak na rynku pracownika muszą jakość przyciągać do swoich zakładów "świeżą krew". Jednym z takich pomysłów jest abonament na dojazdy.

Obok karty MultiSport, abonamentu medycznego, wyprawki dla dzieci oraz wspólnych wyjazdów na koncerty pojawił się nowy sposób na wynagradzenie pracowników. Abonament na dojazdy to najnowszy krzyk mody wśród sposobów na wynagradzanie pracowników. Strefa Biznesu podaje, że z ofertą do przedsiębiorców wystąpiła już platforma Vooom, która oferuje zebranie na jednej mapie wszystkie usługi transportowe - transport publiczny, usługi współdzielone.

Pracownicze Plany Kapitałowe zmuszają do oszczędzania. Abonament na dojazdy nowym sposobem na wynagradzanie zamiast pieniędzy? 

Vooom planuje w maju wprowadzenie nowej oferty biznesowej. Ta umożliwia wykupienie benefitu pracowniczego, jak podaje Strefa Biznesu, w trzech krokach: rejestracja kont na platformie Vooom, wpłata abonamentu i udzielenie dostępu pracownikom. W ramach pakietu sam użytkownik decyduje, na co wyda środki - komunikację miejską, hulajngoi elektryczne, auta współdzielone i tym podobne. Pracodawca przy aktywacji usługi ponosi jednorazową opłatę.

 - Oprócz dofinansowania tak prozaicznej czynności, jaką jest codzienny dojazd do miejsca zatrudnienia, pracownik otrzymuje bardzo wygodny środek transportu do użytku prywatnego. Nie musi martwić się jego garażowaniem, serwisem czy ubezpieczeniem, a jeśli mu się znudzi lub zmienią się jego potrzeby, w każdej chwili może wymienić auto na skuter, elektryczną hulajnogę lub rower. Dodatkowe funkcjonalności aplikacji, które zostaną uruchomione niebawem jak np. możliwość rejestrowania śladu węglowego zwiększają jego atrakcyjność dzięki elementowi rywalizacji, a jednocześnie uczą zachowań proekologicznych - mówi cytowany przez portal Strefa Biznesu Włodzimierz Łoziński, prezes Vooom.

Taka opcja wynagradzania pracowników oczekiwana jest przez 20% zatrudnionych, jak wynika z badania portalu Pracuj.pl. Jednak z tego samego badania wynika, że abonamenty na dojazd oferuje jedynie 7% pracodawców.

Taka opcja wynagradzania pracowników oczekiwana jest przez 20% zatrudnionych, jak wynika z badania portalu Pracuj.pl. Jednak z tego samego badania wynika, że abonamenty na dojazd oferuje jedynie 7% pracodawców.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >