Abonament na dojazdy nowym sposobem na wynagradzanie pracowników
pexels.com
Autor Przemysław Terlecki - 17 Września 2019

Abonament na dojazdy nowością wynagrodzeń. Szef zapłaci ci za dojazd

Pracownicze plany kapitałowe namieszały na rynku pracy. Pracodawcy chcą więc dokręcić kurek z podwyżkami, ale oferują inne, pozapłacowe benefity. Mowa m.in. o abonamencie na dojazdy. W ten sposób pracodawcy chcą do siebie przyciągnąć pracowników, którzy obecnie "rządzą" na rynku pracy. Czy nowinka w wynagrodzeniach przyjmie się w Polsce?

Pracownicze Plany Kapitałowe oraz wieści o zniesieniu limitów składek na ZUS robią swoje. Pracodawcy coraz mniej chętnie wydają pieniądze na wyższe płace swoich zatrudnionych. Jednak na rynku pracownika muszą jakość przyciągać do swoich zakładów "świeżą krew". Jednym z takich pomysłów jest abonament na dojazdy.

Obok karty MultiSport, abonamentu medycznego, wyprawki dla dzieci oraz wspólnych wyjazdów na koncerty pojawił się nowy sposób na wynagradzenie pracowników. Abonament na dojazdy to najnowszy krzyk mody wśród sposobów na wynagradzanie pracowników. Strefa Biznesu podaje, że z ofertą do przedsiębiorców wystąpiła już platforma Vooom, która oferuje zebranie na jednej mapie wszystkie usługi transportowe - transport publiczny, usługi współdzielone.

Pracownicze Plany Kapitałowe zmuszają do oszczędzania. Abonament na dojazdy nowym sposobem na wynagradzanie zamiast pieniędzy?

Vooom planuje w maju wprowadzenie nowej oferty biznesowej. Ta umożliwia wykupienie benefitu pracowniczego, jak podaje Strefa Biznesu, w trzech krokach: rejestracja kont na platformie Vooom, wpłata abonamentu i udzielenie dostępu pracownikom. W ramach pakietu sam użytkownik decyduje, na co wyda środki - komunikację miejską, hulajngoi elektryczne, auta współdzielone i tym podobne. Pracodawca przy aktywacji usługi ponosi jednorazową opłatę.

- Oprócz dofinansowania tak prozaicznej czynności, jaką jest codzienny dojazd do miejsca zatrudnienia, pracownik otrzymuje bardzo wygodny środek transportu do użytku prywatnego. Nie musi martwić się jego garażowaniem, serwisem czy ubezpieczeniem, a jeśli mu się znudzi lub zmienią się jego potrzeby, w każdej chwili może wymienić auto na skuter, elektryczną hulajnogę lub rower. Dodatkowe funkcjonalności aplikacji, które zostaną uruchomione niebawem jak np. możliwość rejestrowania śladu węglowego zwiększają jego atrakcyjność dzięki elementowi rywalizacji, a jednocześnie uczą zachowań proekologicznych - mówi cytowany przez portal Strefa Biznesu Włodzimierz Łoziński, prezes Vooom.

Taka opcja wynagradzania pracowników oczekiwana jest przez 20% zatrudnionych, jak wynika z badania portalu Pracuj.pl. Jednak z tego samego badania wynika, że abonamenty na dojazd oferuje jedynie 7% pracodawców.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News