Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pracownicy Biedronki otrzymają rekordowe premie. Na dodatkowe pieniądze załapie się wiele osób
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 21.03.2023 19:30

Pracownicy Biedronki otrzymają rekordowe premie. Na dodatkowe pieniądze załapie się wiele osób

Sklep Biedronka
BiznesInfo

Sieć sklepów Biedronka odniosła w naszym kraju ogromny sukces. Miliony Polaków, zachęconych niskimi cenami i częstymi promocjami, regularnie dokonuje tam zakupów. Jak się okazuje, pracownicy popularnej sieci sklepów mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki, czytamy na stronie biznes.interia.pl. 

Biedronka docenia pracowników

W następnym miesiącu pracownicy Biedronki mogą liczyć na spore nagrody. Niemal 60 tys. z nich otrzyma specjalną nagrodę pieniężną za ubiegły rok. Premia będzie wypłacana w wysokości 3750 zł brutto. Biedronka podkreśla, że jest to najwyższa nagroda finansowa, jaką do tej pory otrzymali jej pracownicy.

Dla kogo przewidziane są dodatkowe pieniądze?

Specjalna gratyfikacja "E.A. Soares dos Santos” to "nagroda za całokształt i kluczową rolę zespołów w osiągniętych w 2022 roku wynikach", wskazuje spółka. Premię dostaną zarówno pracownicy supermarketów, jak i osoby zatrudnione w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujące na stanowiskach niemenedżerskich.

Nagrody otrzymają pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy na rzecz sieci Biedronka na podstawie umowy o pracę nie później niż 1 kwietnia 2022 r. i będą nadal zatrudnieni 1 kwietnia br. Dodatkowy wymóg stanowi, że ich nieobecności w ubiegłym roku nie mogą przekroczyć łącznie 180 dni.

Najwyższe nagrody w historii

Pracownicy polskiej sieci sklepów otrzymają nagrody w wysokości wyższej niż pracownicy innych firm należących do grupy

"Tegoroczna nagroda specjalna jest wyższa aż o 950 zł brutto od zeszłorocznej i to najwyższa wartość w całej Grupie Jerónimo Martins w zakresie nagrody specjalnej przyznawanej pracownikom" - informuje Biedronka. W 2022 r. premia wynosiła 2800 zł brutto, natomiast w 2021 r. - 2500 zł brutto.

Przypomnijmy, że rodzina Soares dos Santos, która kontroluje popularną sieć sklepów, jest obecnie najzamożniejszą rodziną w Portugalii, a jej majątek sięga ponad 5,7 mld euro. 

Biedronka nie odczuła kryzysu, ma zaskakująco dobre wyniki

W ubiegłym roku Biedronka zanotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro, co stanowi wzrost o niemal 21 proc. względem 2021 r