Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polecisz konta w tym banku i zyskasz nawet 1500 zł. Właśnie ruszyła nowa edycja programu
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 22.09.2023 16:41

Polecisz konta w tym banku i zyskasz nawet 1500 zł. Właśnie ruszyła nowa edycja programu

pieniądze-100 zł-banknot-biznesinfo
Biznesinfo

Mając konto bankowe, możemy szybko opłacić rachunki, ustawić stałe zlecenia, zaoszczędzić na opłatach dokonywanych przez internet, wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić kartą płatniczą. Zalet jest całkiem sporo, dlatego trudno się dziwić, że Polacy chętnie zakładają konta bankowe. Natomiast banki, chcąc zdobyć nowych klientów, oferują im udział w różnych akcjach. Jedną z nich jest polecanie konta – rekomendujący je klient otrzymuje w zamian nagrodę finansową. Poniżej wyjaśniamy, kto skorzysta i jakie są szczegóły akcji.

Polacy chętnie zakładają konta bankowe

Z informacji Banku Światowego wynika, że już 96 proc. Polaków posiada konto w banku (są to dane za 2021 rok). Wzrost aż o 26 proc. nastąpił tylko w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Na koniec I kwartału 2023 roku niezmiennym liderem w naszym kraju był PKO Bank Polski, który obsługuje 11,7 mln podmiotów (11,1 mln to klienci detaliczni). Na drugim miejscu znalazł się Bank Pekao z wynikiem blisko 6,5 mln klientów, w tym 6 mln tylko w segmencie detalicznym. Podium zamknął Santander obsługujący 5,7 mln klientów.

W dalszej kolejności mamy następujące instytucje: ING Bank Śląski (4,9 mln), mBank (4,6 mln), Millennium (4,5 mln), Alior Bank (4,3 mln), BNP Paribas (4,2 mln) i Credit Agricole, który przebił barierę 2 mln. Który z wymienionych banków oferuje teraz klientom udział w atrakcyjnej akcji?

Zniżka na zakupy dla seniorów, skorzystały już ponad 4 mln osób. Ten sklep warto odwiedzać we wtorki i czwartki 255,17 zł co miesiąc od ZUS. Jak uzyskać dodatkowe pieniądze?

Ten bank wypłaci pieniądze za skuteczne polecenia

Chodzi o Pekao S.A. W piątek 22 września bank poinformował, że rusza kolejna, już XII edycja programu „Polecam Przekorzystnie”, z którego mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci. Użytkownicy mogą rekomendować cztery rodzaje rachunków będących w ofercie banku: Konto Przekorzystne, Konto Przekorzystne dla młodych, Konto Świat Premium oraz Konto Przekorzystne Biznes.

Każdy klient za skuteczne polecenie jednej osoby, otrzyma nagrodę w wysokości 100 lub 50 zł w zależności od tego, jakie konto poleci – informuje Pekao w komunikacie prasowym nadesłanym do redakcji Biznesinfo. Do zgarnięcia jest nawet 1500 zł, gdyż każdy  klient banku może polecić konto nawet 15 osobom. W tej edycji programu zastrzyk gotówki trafia do osoby polecającej, a nowy klient może dostać nagrodę za otwarcie konta w promocji dla nowych klientów.

Konto jest podstawą relacji z klientem, dlatego ważne jest, że z roku na rok poleca je coraz więcej osób. To pokazuje, że Konto Przekorzystne z jednej strony jest najlepszym kontem wg rankingu Złoty Bankier, ale z drugiej – doceniają je klienci i chętnie rekomendują sprawdzoną i dobrą ofertę swoim znajomym – podkreśla Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Kto może wziąć udział i jakie są zasady akcji?

Jak już pisaliśmy wyżej, akcja „Polecam Przekorzystnie” jest zarówno dla dotychczasowych klientów banku, jak i osób, które założą konto w okresie trwania programu. Aby wziąć udział, należy zarejestrować się w aplikacji mobilnej PeoPay i skorzystać z promocji. Natomiast osoby, którym zarekomendowano założenie konta, same będą mogły później polecić je innym i w efekcie też skorzystać z promocji.

Pamiętać należy jedynie o przekazaniu poleconej osobie kodu, którym dla ułatwienia jest numer telefonu podawany podczas rejestracji w programie. Konto można otworzyć wygodnie online za pomocą selfie, w aplikacji mobilnej PeoPay – wyjaśnia Pekao.