BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polityk opozycji w gorzkich słowach o swoich kolegach. A poszło o podwyżki dla polityków
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:46

Polityk opozycji w gorzkich słowach o swoich kolegach. A poszło o podwyżki dla polityków

Specjalne 9. posiedzenie Sejmu
Jakub Kaminski/East News

Podwyżki dla polityków będą ciągnąć się za opozycją długo

Od pamiętnego głosowania w sprawie podwyżek dla polityków minęło już sporo czasu, jednak opozycja chyba w dalszym ciągu nie pogodziła się z tą plamą na honorze. Podwyżki miały dotyczyć posłów, senatorów, prezydenta, jego żony, całego rządu i wojewody. W momencie, w którym opozycja miała szansę pokazać klasę, postawiła na kalkulację i knucie, które pozostawiło paskudną plamę na ich honorze. Chcąc jak najbardziej skompromitować partię rządzącą opozycja zjadła swój własny ogon.

- To była decyzja kolegium, podjęta w gronie kilkunastu osób, był to błąd - powiedział w rozmowie z TVN 24 Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej. Nie zdradził jednak kim jest osoba, która doprowadziła do wielkiego kryzysu wizerunkowego opozycji.

- Ta osoba wie, że popełniła błąd, już poniosła konsekwencje, a dwa dni później naprawiliśmy nasz błąd - powiedział Budka w rozmowie relacjonowanej przez Onet.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Potwierdzone: Rząd przyjął ustawę, Polacy zarobią więcej. Znamy już kwoty podwyżek2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni 

Według szefa PO nie powinno się podejmować tego typu dyskusji na forum publicznym, ponieważ Platforma Obywatelska powinna poradzić sobie z problemem wewnątrz ugrupowania.

Budka wypowiedział się także na temat uwag, które padały w jego stronę z racji tego, że pełni rolę szefa ugrupowania. Jego zdaniem bycie liderem nie jest łatwym zadaniem i “zawsze można zrobić coś lepiej”.

- Być może inni zasadnie wylewają żale. [...] Nie wiem jednak, czy jest druga osoba, która w tak krótkim czasie objechała tyle regionów, staram się odwiedzać trudne rejony, a których PO potrzebuje wsparcia - powiedział.

Padł także temat dwóch posłów: Klaudii Jachiry i Tomasza Zimocha, którzy nie zagłosowali tak jakby życzyłaby sobie tego opozycja - nie zgodzili się na podwyżki dla polityków i otwarcie zaczęli krytykować działania swoich kolegów z partii.

- Przede wszystkim poproszę o rozliczenie ich pracy. W sensie takim, żeby pokazali co robią takiego dobrego, bo znam setki parlamentarzystów, którzy pracują dużo bardziej aktywnie, tylko być może nie mają takich umiejętności medialnych - powiedział Budka odnosząc się zapewne do filmiku, który Jachira zamieściła 11 września w serwisie YouTube.

- Jeżeli ktoś skupia swoją aktywność wyłącznie na nagraniach facebookowych bądź na krytyce, no to jednak wolałbym, żeby to była poważna praca. Przed nami są kluby obywatelskie, przed nami są konsultacje właśnie w powiatach. [...] Albo chce się być poważnym politykiem, albo funkcjonować tylko w sferze medialnej - wyraził się w ostrych słowach Budka i zapowiedział, że niedługo przydzielane będą nowe zadania dla posłów, w związku z czym, ci najbardziej medialni będą mieli zajęcie.

Polecane