Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.03.2023 19:13

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb

None
lemurov.net

Życie potrafi napisać najdziwniejsze historie. Na przykład nie trzeba kupować losu na loterii, żeby stać się bogatym. Przekonała się o tym para z Cleveland w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych.

Zaskakujące znalezisko

Pewne małżeństwo kupiło dom w Cleveland w stanie Ohio. Jak wynika z informacji portalu PlanetaPolska, wymagał on jednak całkowitego remontu.

Para rozpoczęła modernizację domu od piwnicy. Pewnego dnia okazało się jednak, że w jednym z zakamarków znajdują się dwie skrzynki.

Tysiące dolarów w dwóch skrzynkach

Mężczyzna przeniósł je do innego pomieszczenia i postanowił je otworzyć. Okazało się, że w środku obu pojemników znajdowały się pieniądze.

Jak podaje portal PlanetaPolska, suma pieniędzy znalezionych w skrzynkach wynosiła około 50 tysięcy dolarów. W jednej ze skrzynek znajdowała się również gazeta z 1951 roku.

Znaleźne należy do małżeństwa

Dlaczego ktoś ukrył tyle pieniędzy w dwóch pojemnikach i schował w piwnicy - nie wiadomo. Właściciel domu, cytowany przez portal PlanetaPolska, próbował się czegoś dowiedzieć na podstawie gazety, ale nie udało mu się.

Jakie plany wiąże ze znalezioną sumą małżeństwo? Ponieważ zgodnie z lokalnym prawem znaleźne należy do nich, zamierzają nimi spłacić zaciągnięty kredyt hipoteczny.

50 tys. dolarów z 1951 r. było znacznie więcej warte

Gazeta z 1951 r. znaleziona wspólnie z pieniędzmi w mieszkaniu małżeństwa z Cleveland pozwala sądzić, że pieniądze zostały schowane właśnie w tym roku. Utrata siły nabywczej przez dolara spowodowała jednak, że chowane w ścianie dolary były o wiele więcej warte niż teraz. 

Biorąc pod uwagę siłę nabywczą dolara na początku lat 50., w ścianie należałoby schować w 2023 r. ponad 450 tys. dolarów, aby skarb miał wartość taką samą jaką miał w 1951 r. 

Z danych udostępnionych przez FED wynika, że od jego powstania, czyli 1913 r. dolar stracił ponad 96 proc. swojej siły nabywczej. 100 dolarów z 

Tagi: Pieniądze