PO
Wikipedia/Senat Rzeczypospolitej Polskiej/ Autor: Michał Józefaciuk
Autor Paulina Musianek - 12 Sierpnia 2019

PO szykuje "czarnego konia" przeciwko Dudzie. Liczą na głosy PSL i SLD

PO chce wystawić do walki kandydata, który będzie mógł liczyć nie tylko na poparcie PO, ale także PSL i SLD. Czy "czarny koń" pobije Dudę?

PO wybiera swojego kandydata na prezydenta

PO szykuje się nie tylko do nadchodzących wyborów parlamentarnych, ale również do wyborów prezydenckich w 2020 roku. O ile niemal pewnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta zdaje się być Andrzej Duda, o tyle wciąż nie wiadomo, kto będzie reprezentował opozycję. Jeszcze do niedawna spekulowano o kandydaturze powracającego z Brukseli Donalda Tuska, jednak ten, jak mówi się w kuluarach, stracił wiarę w wygraną opozycji.

“Czarnego konia” nie ma nawet w sondażu poparcia

Według przywoływanego przez tygodnik "Wprost" badania przeprowadzonego na panelu Ariadna, liderem poparcia jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który uzyskał 16,2% głosów badanych. Daleko dalej jest prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (6,1%), następny jest Bartosz Arłukowicz (5,8%) oraz prezydentka Łodzi Hanna Zdanowska (5,4%).

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Jak pisze Wprost, Platforma jednak zastanawia się nad wystawieniem kogoś, kto nie pojawił się w sondażu. Ponoć opozycja ma zamiar do walki o fotel prezydenta RP wystawić Adama Bodnara.

Adam Bodnar tajną bronią opozycji?

Koncepcja wybrania Bodnara na kandydata do wyborów prezydenckich pojawiła się w Platformie jakiś czas temu - czytamy we “Wprost”. Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i rzecznik praw obywatelskich, miałby w przeciwieństwie do innych kandydatów, nie być tylko kandydatem partyjnym, a całej opozycji. Adam Bodnar mógłby zapewne liczyć nie tylko na poparcie Platformy Obywatelskiej, ale również PSL i SLD.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News