BiznesINFO.pl
PKO nowa funkcja

Obraz Krzysztof Dzwonek z Pixabay

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

PKO BP rozwija bankowość internetową i właśnie wprowadził kolejne kapitalne rozwiązanie dla klientów. W App Store pojawiła się nowa wersja aplikacji mobilnej banku PKO. Do tej pory znali ją tylko użytkownicy Androida.

PKO wprowadza nową usługę, która znacznie ułatwi życie klientom

PKO potwierdziło, że nowa wersja aplikacji mobilnej IKO będzie dostępna również dla użytkowników systemów iOS. Dzięki nowej funkcji klienci będą mogli dodać do niej rachunki w innych bankach. Jak wskazuje cashless.pl, to jedna z usług wprowadzona dzięki idei otwartej bankowości.  

Aplikacja mobilna PKO IKO wchodziła na rynek jedynie jako program płatniczy, który umożliwiał transakcję poprzez wpisanie kodu liczbowego. Jednak od 2015 roku wprowadzono sporo aktualizację, dzięki której funkcja płatnicza stała się tylko jednym z jej wielu elementów.

Agregator kont, jakim jest IKO umożliwia dodawanie kont z następujących banków: Pekao, Santander, Alior Banku, Santander, Millenium, Inteligo oraz T-Mobile Usług Bankowych. Ponadto PKO poinformowało, że w przyszłości będą dodawane kolejne banki.  

To nie jedyne funkcje aplikacji IKO. PKO idzie z duchem czasu

Oprócz agregatora kont IKO umożliwia także korzystanie z kantoru internetowego. Dzięki idei otwartej bankowości oraz nowej funkcji aplikacji PKO wymienione pieniądze można przesyłać na rachunki prowadzone w innych bankach, które agregowano w aplikacji.

Oczywiście wcześniej też dało się to zrobić, ale było znacznie bardziej uciążliwe. Po skorzystaniu z kantoru internetowego pieniądze trafiały na nasze konto w PKO. Później musieliśmy zlecić przelew na rachunek w innym banku, co również trwało dłużej.

Jak informuje PKO, dzięki nowej usłudze w IKO, pieniądze z wymiany trafią na konto w innym banku w błyskawicznie. Środki przekazywane są za pośrednictwem systemu Express Elixir. Przy wykonywaniu tradycyjnych przelewów zwykle trzeba za tę funkcję dopłacić, ale w wypadku korzystania z otwartej bankowości, nie trzeba płacić prowizji.

Co ciekawe, cashless.pl niedługo po wprowadzeniu usługi próbowało na własną rękę przetestować kantor w aplikacji. Redaktor Jacek Uryniuk dodał do IKO rachunek z mBanku oraz zlecił sprzedaż dolarów ze swojego konta walutowego w PKO BP. Niestety, nieustannie wyskakiwał komunikat o błędzie.

Niedługo po tym jak portal opublikował tekst na ten temat, PKO naprawił problem i poinformował cashless.pl o prawidłowym działaniu usługi. Jak relacjonuje serwis, faktycznie udało się przeprowadzić transakcję, a wymienione w kantorze środki trafiły na konto mBanku po zaledwie kilku chwilach.

Czym jest otwarta bankowość? Rewolucyjna inicjatywa

Nowe usługi wprowadzono dzięki dyrektywie PSD II. Umożliwia ona udzielenia dostępu podmiotów trzecich do danych klientów zgromadzonych w bankach, np. fintechom (firmom finansowych wykorzystującym najnowsze technologie).   

Jak pisze cashless.pl, dyrektywa PSD II pozwala na zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych. Ideą stojąca za dyrektywą nazywa się otwartą bankowością. To właśnie dzięki tej usłudze, mamy możliwość błyskawicznego zarządzania swoimi kontami za pośrednictwem jednej aplikacji.

Tagi:

PKO BPkonta bankowe

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Od 1 lipca wzrosną pensje, wiemy, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni Polaków

Finanse

Możesz dostać nawet 1340 zł dodatku do emerytury za urodzenie dzieci

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Wiceminister wyjaśnia jakie są szanse na dobrowolny ZUS w Polsce

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Finanse

Jak wysoką emeryturę będzie miał król disco polo Zenek Martyniuk, a jaką Maryla Rodowicz

Czytaj więcej >
Kredyty do zwrotu

Finanse

Raty kredytów wzrosną już za kilka tygodni, przewidują eksperci

Czytaj więcej >

Finanse

1300 zł miesięcznie. Średnio tyle kosztuje nas utrzymanie mieszkania

Czytaj więcej >

Finanse

Ważny komunikat dla przedsiębiorców: za niezłożenie tej deklaracji zapłacą ZUS-owi karę w wys. 5 tys. zł

Czytaj więcej >