PKO nowa funkcja
Obraz Krzysztof Dzwonek z Pixabay
Autor Konrad Karpiuk - 26 Listopada 2020

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości

PKO BP rozwija bankowość internetową i właśnie wprowadził kolejne kapitalne rozwiązanie dla klientów. W App Store pojawiła się nowa wersja aplikacji mobilnej banku PKO. Do tej pory znali ją tylko użytkownicy Androida.

PKO wprowadza nową usługę, która znacznie ułatwi życie klientom

PKO potwierdziło, że nowa wersja aplikacji mobilnej IKO będzie dostępna również dla użytkowników systemów iOS. Dzięki nowej funkcji klienci będą mogli dodać do niej rachunki w innych bankach. Jak wskazuje cashless.pl, to jedna z usług wprowadzona dzięki idei otwartej bankowości.

Aplikacja mobilna PKO IKO wchodziła na rynek jedynie jako program płatniczy, który umożliwiał transakcję poprzez wpisanie kodu liczbowego. Jednak od 2015 roku wprowadzono sporo aktualizację, dzięki której funkcja płatnicza stała się tylko jednym z jej wielu elementów.

Stało się, nowa opłata już pewna. Wysokość rachunków może być przytłaczającaStało się, nowa opłata już pewna. Wysokość rachunków może być przytłaczającaCzytaj dalej

Agregator kont, jakim jest IKO umożliwia dodawanie kont z następujących banków: Pekao, Santander, Alior Banku, Santander, Millenium, Inteligo oraz T-Mobile Usług Bankowych. Ponadto PKO poinformowało, że w przyszłości będą dodawane kolejne banki.

To nie jedyne funkcje aplikacji IKO. PKO idzie z duchem czasu

Oprócz agregatora kont IKO umożliwia także korzystanie z kantoru internetowego. Dzięki idei otwartej bankowości oraz nowej funkcji aplikacji PKO wymienione pieniądze można przesyłać na rachunki prowadzone w innych bankach, które agregowano w aplikacji.

Oczywiście wcześniej też dało się to zrobić, ale było znacznie bardziej uciążliwe. Po skorzystaniu z kantoru internetowego pieniądze trafiały na nasze konto w PKO. Później musieliśmy zlecić przelew na rachunek w innym banku, co również trwało dłużej.

Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęOd dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Jak informuje PKO, dzięki nowej usłudze w IKO, pieniądze z wymiany trafią na konto w innym banku w błyskawicznie. Środki przekazywane są za pośrednictwem systemu Express Elixir. Przy wykonywaniu tradycyjnych przelewów zwykle trzeba za tę funkcję dopłacić, ale w wypadku korzystania z otwartej bankowości, nie trzeba płacić prowizji.

Co ciekawe, cashless.pl niedługo po wprowadzeniu usługi próbowało na własną rękę przetestować kantor w aplikacji. Redaktor Jacek Uryniuk dodał do IKO rachunek z mBanku oraz zlecił sprzedaż dolarów ze swojego konta walutowego w PKO BP. Niestety, nieustannie wyskakiwał komunikat o błędzie.

Niespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszNiespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszCzytaj dalej

Niedługo po tym jak portal opublikował tekst na ten temat, PKO naprawił problem i poinformował cashless.pl o prawidłowym działaniu usługi. Jak relacjonuje serwis, faktycznie udało się przeprowadzić transakcję, a wymienione w kantorze środki trafiły na konto mBanku po zaledwie kilku chwilach.

Czym jest otwarta bankowość? Rewolucyjna inicjatywa

Nowe usługi wprowadzono dzięki dyrektywie PSD II. Umożliwia ona udzielenia dostępu podmiotów trzecich do danych klientów zgromadzonych w bankach, np. fintechom (firmom finansowych wykorzystującym najnowsze technologie).

Jak pisze cashless.pl, dyrektywa PSD II pozwala na zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych. Ideą stojąca za dyrektywą nazywa się otwartą bankowością. To właśnie dzięki tej usłudze, mamy możliwość błyskawicznego zarządzania swoimi kontami za pośrednictwem jednej aplikacji.

Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicąWprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News