Pieniądze 200 zł w banknotach 50 zł
biznesinfo.pl/Przemysław Terlecki
Autor Radosław Święcki - 17 Lutego 2020

Im wcześniej złożysz deklarację PIT, tym więcej zyskasz. Lepiej się spieszyć

Osoby, które złożą PIT 2020 drogą elektroniczną do 15 lutego, moga spodziewać się zwrotu podatku jeszcze w marcu - podaje "Fakt".

Ministerstwo Finansów przypomina o zmianie terminu złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT za 2019 roku. Na rozliczenie z fiskusem mamy czas od 15 lutego do 30 kwietnia br. Z kolei PIT-28 (deklaracja podatkowa służąca do przekazywania informacji podatkowych do urzędów skarbowych przez podatników rozliczających się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych) można składać od 15 lutego do 2 marca br.

PIT 20 możemy złożyć drogą elekroniczną. Umożliwia to usługa e-PIT, dzięki której mamy możliwość skorzystania z rozliczenia przygotowanego dla osób fizycznych przez urząd skarbowy. Wypełniony formularz nie wymaga od podatnika składania żadnych dodatkowych wniosków ani deklaracji. W tym roku z usługi mogą skorzystać osoby rozliczające się za pomocą formularzy PIT-37 i PIT-38., czyli osiągające dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie, dzieło lub przychody kapitałowe. Z e-PIT skorzystać mogą również osoby fizyczne, które rozliczają się za pomocą formularzy PIT-28 lub PIT-36 z przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów.

Warto się pospieszyć

Z informacji jakie dziennik "Fakt" uzyskał od resortu finansów wynika, że osoby, które złożyły PIT drogą elektroniczną do 15 lutego (włącznie), moga spodziewać się zwrotu podatku do 30 marca br. Podatnicy, którzy rozliczą się z fiskusem w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia, będą musieli poczekać na zwrot 45 dni.

Zupełnie inaczej wygląda sytucja podatników, którzy rozliczają się drogą tradycyjną. Jeśli ktoś złożył zeznnie 15 lutego, wówczas może spodziewać się zwrotu do 14 maja. Podatnicy rozliczający się w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia, będą musieli poczekać trzy miesiące. Jeśli zaś PIT zostanie automatycznie zaakceptowany przez system Twój e-PIT, zwrot nastąpi do 13 czerwca 2020.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News