BiznesINFO.pl > Finanse > Paczkomaty zdecydowanie zdrożeją. Inpost podnosi ceny
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.02.2023 20:51

Paczkomaty zdecydowanie zdrożeją. Inpost podnosi ceny

InPost
Domena publiczna

Ostatni raz InPost podnosił ceny 9 miesięcy temu. Tegoroczne podwyżki będą jednak znacznie większe niż zeszłoroczne. Mają wynieść aż 24 proc., wejdą w życie na początku marca.

Co jest powodem aż takich wzrostów? Prezes InPostu, Rafał Brzoska, w wypowiedzi cytowanej przez Gazetę.pl ujawnił, że umowa z Allegro, obowiązująca przez najbliższe 7 lat, zakłada dostosowanie cen w każdym kolejnym listopadzie

Dwa powody podwyżki

Drugim powodem są natomiast ceny paliw, które również poszły w górę. Prezes zastrzegł również, że nadal nie jest wiadome, co stanie się z cenami po wdrożeniu embarga na rosyjską ropę po 1 lutego.

Jak informuje Gazeta.pl, do tej pory za przesyłki firmy płaciły - w zależności od gabarytu - od 10,19 zł do 14,73 zł. Przesyłka prywatna kosztowała między 14,69 zł a 17,39 zł.

Klienci indywidualni zapłacą nawet 20 złotych

Od marca trzeba będzie się liczyć aż z 24 proc.podwyżką. Przedsiębiorcy będą płacili 12,13 zł za gabaryt A, 13,76 zł za gabaryt B oraz 17,53 zł za gabaryt C.

Klienci indywidualni za największy gabaryt będą musieli już zapłacić prawie 21 zł. Gabaryt A będzie kosztował 16,99 zł, zaś B - 18,99 zł.

Z informacji Gazety.pl wynika, że podwyżkę Rafał Brzoska zapowiadał już w styczniu. Wyraził również nadzieję, że będzie to jedyna podwyżka cen firmy w tym roku.

Tagi: inpost