BiznesINFO.pl > Energetyka > Otrzymał absurdalnie wysoki rachunek za prąd. Myślał, że ma halucynacje
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.05.2023 16:39

Otrzymał absurdalnie wysoki rachunek za prąd. Myślał, że ma halucynacje

rachunek
Domena publiczna

Pewien mieszkaniec południowej Belgii otrzymał absurdalnie wysoki rachunek za prąd. Koszt energii przekraczał 1 mln euro. Sytuacja była tak bardzo nierealna, że myślał, iż ma zwidy.

Milion euro za prąd

Historia wydarzyła się w Belgii. Jak podaje portal dziennik.pl, Alexandre, jeden z mieszkańców Walonii dostał w ostatni dzień kwietnia roczne rozliczenie za prąd od swojego dostawcy energii.

Jednak w momencie zapoznania się z dokumentem, mężczyzna dostał szoku. Widniała bowiem na nim kwota 1 279 611,43 euro - w przeliczeniu jest to ok. 5,8 mln zł.

Myślał, że to żart

Mieszkaniec Walonii uznał rachunek za żart i dwukrotnie reklamował go u swojego dostawcy prądu. Bezskutecznie - firma uważała, że wszystko jest w porządku.

Jak informuje portal dziennik.pl, dopiero po kilku dniach skontaktował się z nim pracownik firmy energetycznej dostarczającej mu energię. Okazało się bowiem, że Belg miał rację - doszło do pomyłki.

Błąd komputera

Z informacji portalu dziennik.pl wynika, że dostawca popełnił błąd w obliczeniach. Mężczyzna posiada bowiem panele fotowoltaiczne i powinna była odjąć koszt powstania energii wytworzonej przez nie od rozliczenia rocznego. Tymczasem przez pomyłkę koszt został do rozliczenia dodany.

Rachunek anulowano. Jak mówi cytowany przez dziennik.pl Alexandre, dziś ludzie często się z tej historii śmieją. On jednak nie życzy takiej historii nikomu innemu.

Tagi: ceny energii
Polecane