Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Oszczędności dla milionów Polaków. Podwyższone limity zamrożonych cen prądu
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 11.07.2023 08:52

Oszczędności dla milionów Polaków. Podwyższone limity zamrożonych cen prądu

Banknoty i wtyczka do prądu
Marek BAZAK/East News

W poniedziałek, 10 lipca, Anna Moskwa przekazała na Twitterze, że Rada Ministrów przyjęła propozycję nowelizacji ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. Minister klimatu i środowiska poinformowała Polską Agencję Prasową, że przepisy będą miały za zadanie dalsze ograniczenie cen prądu dla odbiorców.

Bezpieczeństwo energetyczne

Rolą państwa jest zapewnienie swoim obywatelom bezpieczeństwa na wszystkich możliwych płaszczyznach, a bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z kluczowych czynników dla stabilności polskiej gospodarki. Dlatego też przyjęliśmy ustawy ograniczające wysokość cen energii elektrycznej” - powiedziała minister.

Nawet 58 tysięcy złotych dotacji. Polacy masowo składają wnioski. "W połowie września budżet się wyczerpie"

Zamrożenie cen prądu

Anna Moskwa wyjaśniła, że celem nowych przepisów było wsparcie polskich rodzin, jednostek samorządu terytorialnego oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przed skutkami wojny energetycznej wywołanej przez Rosję.

Przypomnijmy, że obecnie obowiązuje zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie: 2000 kWh rocznie dla gospodarstw domowych; 2600 kWh dla gospodarstw z osobami z niepełnosprawnościami; 3000 kWh dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.

Zerowa stawka VAT na żywność. Czy podbije inflację? Zdania ekspertów są podzielone.

Wyższe limity zużycia prądu

Anna Moskwa zapowiedziała, że limit zużycia energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrośnie w tym roku z 2000 do 3000 kWh

Dla gospodarstw z osobami niepełnosprawnymi limit ten wzrośnie do 3600 kWh, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i rolników - do 4000 kWh.

Tagi: ceny prądu