BiznesINFO.pl
Orlen mości się w Niemczech. Kolejna stacja otwarta w Hamburgu.

Orlen, materiały prasowe

Orlen otwiera w Niemczech drugą stację pod swoim szyldem. Po Berlinie przyszedł czas na Hamburg

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Orlen rozpycha się na niemieckim i otwiera kolejną stację paliw. "To druga, po Berlinie, stacja w Niemczech otwarta w ramach rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach." - informuje Orlen w komunikacie prasowym i zapowiada, że to nie koniec eksp

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie plany ma Orlen wobec Niemiec

  • Co o otwarciu stacji powiedział Daniel Obajtek

  • Gdzie dokładnie została otwarta stacja Orlenu

Orlen rusza na Niemcy

Orlen po niemałych medialnych zawirowaniach wokół osoby samego prezesa, Daniela Obajtka, nie zwalnia tempa i wciąż planuje się rozwijać. Niedawno poinformował o podpisaniu umowy z rosyjskim koncernem na dostawę kilku milionów ton ropy, a teraz powiadamia o otwarciu kolejnej stacji benzynowej w Niemczech.

Polski koncern paliwowy otwiera pierwszą stację w Hamburgu, druga już funkcjonuje w Berlinie. Orlen podkreśla, że obecnie w Niemczech funkcjonuje 600 stacji paliw pod marką Grupa ORLEN-star. Obecne są w każdym landzie.

- Segment detaliczny Grupy ORLEN to jeden z kluczowych obszarów dla dalszego wzmacniania pozycji Koncernu. Zakładamy jego dalszy, dynamiczny rozwój, oparty o rozbudowę sieci sprzedaży i znaczące poszerzenie oferty. Chcemy, aby pod marką ORLEN do 2030 roku 45 proc. naszych stacji funkcjonowało na rynkach zagranicznych. Otwarcie stacji w Hamburgu, gdzie mieści się siedziba naszej niemieckiej spółki ORLEN Deutschland, to kolejny krok w poszerzaniu segmentu detalicznego, który w 2020 roku osiągnął rekordowy zysk operacyjny na poziomie 3,3 mld zł - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Otwarcie stacji paliw w Hamburgu wpisuje się w strategię Orlenu do 2030 r. Koncern chce znacząco rozszerzać swoje wpływy poza granicami kraju.

Orlen w Hamburgu

"Zgodnie ze strategią, wydatki inwestycyjne na rozwój obszaru detalicznego koncernu do 2030 roku pochłoną 1,1 mld zł, dzięki czemu EBITA LIFO wzrośnie półtorakrotnie, do ok. 5 mld zł. Do 2030 roku w regionie pod polską marką ORLEN będzie działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji. Rozwój sieci stacji Grupy ORLEN będzie mieć miejsce przede wszystkim za granicą - udział stacji zagranicznych w całej sieci wzrośnie z 37 proc. do 45 proc." - poinformował Orlen.

Stacja paliw zostanie otwarta przy ulicy Bernadottestraße, zlokalizowanej w dzielnicy Othmarschen. Stacja Orlenu będzie posiadać także bogatą ofertę gastronomiczną oraz artykuły polskich producentów.

"PKN ORLEN strategię ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach rozpoczął w listopadzie 2019 roku. W ramach cobrandingu już na wszystkich stacjach w Niemczech, Czechach oraz na Słowacji do lokalnych brandów star i Benzina dołączył logotyp Grupy ORLEN. Oznakowane nim zostały dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji. Koncern jest również obecny na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem ORLEN" - podkreśla Orlen.

PKN Orlen poszukuje wielu źródeł finansowania. Pozyskuje środki finansowania także w ramach emisji obligacji zrównoważonego rozwoju.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >