BiznesINFO.pl
Orlen mości się w Niemczech. Kolejna stacja otwarta w Hamburgu.

Orlen, materiały prasowe

Orlen otwiera w Niemczech drugą stację pod swoim szyldem. Po Berlinie przyszedł czas na Hamburg

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Orlen rozpycha się na niemieckim i otwiera kolejną stację paliw. "To druga, po Berlinie, stacja w Niemczech otwarta w ramach rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach." - informuje Orlen w komunikacie prasowym i zapowiada, że to nie koniec eksp

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie plany ma Orlen wobec Niemiec

  • Co o otwarciu stacji powiedział Daniel Obajtek

  • Gdzie dokładnie została otwarta stacja Orlenu

Orlen rusza na Niemcy

Orlen po niemałych medialnych zawirowaniach wokół osoby samego prezesa, Daniela Obajtka, nie zwalnia tempa i wciąż planuje się rozwijać. Niedawno poinformował o podpisaniu umowy z rosyjskim koncernem na dostawę kilku milionów ton ropy, a teraz powiadamia o otwarciu kolejnej stacji benzynowej w Niemczech.

Polski koncern paliwowy otwiera pierwszą stację w Hamburgu, druga już funkcjonuje w Berlinie. Orlen podkreśla, że obecnie w Niemczech funkcjonuje 600 stacji paliw pod marką Grupa ORLEN-star. Obecne są w każdym landzie.

- Segment detaliczny Grupy ORLEN to jeden z kluczowych obszarów dla dalszego wzmacniania pozycji Koncernu. Zakładamy jego dalszy, dynamiczny rozwój, oparty o rozbudowę sieci sprzedaży i znaczące poszerzenie oferty. Chcemy, aby pod marką ORLEN do 2030 roku 45 proc. naszych stacji funkcjonowało na rynkach zagranicznych. Otwarcie stacji w Hamburgu, gdzie mieści się siedziba naszej niemieckiej spółki ORLEN Deutschland, to kolejny krok w poszerzaniu segmentu detalicznego, który w 2020 roku osiągnął rekordowy zysk operacyjny na poziomie 3,3 mld zł - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Otwarcie stacji paliw w Hamburgu wpisuje się w strategię Orlenu do 2030 r. Koncern chce znacząco rozszerzać swoje wpływy poza granicami kraju.

Orlen w Hamburgu

"Zgodnie ze strategią, wydatki inwestycyjne na rozwój obszaru detalicznego koncernu do 2030 roku pochłoną 1,1 mld zł, dzięki czemu EBITA LIFO wzrośnie półtorakrotnie, do ok. 5 mld zł. Do 2030 roku w regionie pod polską marką ORLEN będzie działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji. Rozwój sieci stacji Grupy ORLEN będzie mieć miejsce przede wszystkim za granicą - udział stacji zagranicznych w całej sieci wzrośnie z 37 proc. do 45 proc." - poinformował Orlen.

Stacja paliw zostanie otwarta przy ulicy Bernadottestraße, zlokalizowanej w dzielnicy Othmarschen. Stacja Orlenu będzie posiadać także bogatą ofertę gastronomiczną oraz artykuły polskich producentów.

"PKN ORLEN strategię ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach rozpoczął w listopadzie 2019 roku. W ramach cobrandingu już na wszystkich stacjach w Niemczech, Czechach oraz na Słowacji do lokalnych brandów star i Benzina dołączył logotyp Grupy ORLEN. Oznakowane nim zostały dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji. Koncern jest również obecny na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem ORLEN" - podkreśla Orlen.

PKN Orlen poszukuje wielu źródeł finansowania. Pozyskuje środki finansowania także w ramach emisji obligacji zrównoważonego rozwoju.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >