Orban ma już plan jak wyciągnąć Węgry z kryzysu.
Flickr/European People's Party, (CC BY 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Września 2020

Viktor Orban przekazał plan na ratowanie węgierskiej gospodarki. Śmiałe założenia Budapesztu

Orban ma pomysł co zrobić, by odmrozić gospodarkę po koronakryzysie. Premier Węgier chce obciąć podatki i zwiększyć liczbę inwestycji. Co oprócz tego czeka obywateli w najbliższym czasie?

Orban: Inwestycje, inwestycje, inwestycje

Nacjonalistyczny premier Węgier - Viktor Orban zdradził agencji Reutera swój plan na walkę z koronakryzysem.

- Inwestycje, inwestycje, inwestycje. Obniżenie podatków i inwestycje - powiedział podczas rozmowy w Brukseli. - Koncentrujemy się na inwestycjach, ponieważ jeśli mamy inwestycje, mamy miejsca pracy - dodał Orban.

Zdaniem Orbana te dwie kwestie, na których zamierza się skupić są w stanie ponownie przyspieszyć wzrost gospodarczy nawet bez udziału kraju w funduszu naprawczym przygotowanym przez Unię Europejską w wysokości 750 mld euro dla całego bloku.

Orban został także zapytany o to, czy rząd będzie kontynuował program wspierania przedsiębiorców, który zakończył się miesiąc temu. Premier odpowiedział, że “jeśli jeśli będzie ku temu powód, zrobimy to, ale do tej pory bardziej koncentrujemy się na inwestycjach”.

Z drugim kwartale bieżącego roku PKB Węgier spadło o 13,6 proc. w stosunku do poprzedniego roku. To najgłębszy spadek we wschodniej flance Unii Europejskiej. W związku z tym węgierskie prognozy wskazują na to, że nieco dłużej gospodarka będzie wracała do normalności.

Orbana zapytano także co sądzi o sporym spadku forinta do euro - najwyższym od pięciu miesięcy. Premier Węgier odpowiedział, że kursami walut zajmuje się bank centralny.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News