BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Olga Tokarczuk za pół miliona złotych kupiła willę. Na miejscu powstanie pensjonat
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:29

Olga Tokarczuk za pół miliona złotych kupiła willę. Na miejscu powstanie pensjonat

13.01.2020 Warszawa Spotkanie z Olga Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 "Gazety Wyborczej" fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
EAST NEWS, ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie polska pisarka kupiła willę

  • Ile za nią zapłaciła

  • Kiedy ruszają prace remontowe

Olga Tokarczuk inwestuje

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej znanych polskich pisarek oraz laureatka Literackiej Nagrody Nobla z 2018 r. Co więcej, według magazynu "Wprost" zajęła 3. miejsce na liście najlepiej zarabiających polskich pisarzy.

Okazuje się, że polska noblistka nie osiada na laurach i nie tylko wciąż tworzy genialne treści artystyczne, ale również inwestuje pieniądze. Tym razem wraz z grupą inwestorów postanowiła zakupić XIX-wieczną willę w Nowej Rudzie - informuje portal money.pl.

Olga Tokarczuk kupiła budynek należący niegdyś do rodziny Rose. Pisarka chce przekształcić okazały budynek w pensjonat, w którym będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturowe. m.in.: literackie.

Portal wroclaw.naszemiasto.pl informuje, że przed budynkiem znajduje się pomnik Gutenberga, twórcy pierwszej przemysłowej metody druku. Co więcej, noblistka planuje włączyć willę w program Festiwalu Góry Literatury.

Olga Tokarczuk kupiła willę

Olga Tokarczuk za dom zapłaciła 511 tys. złotych. Willa została wylicytowana w piątkowym przetargu i zakupiona od gminy.

W mediach społecznościowych pod postem rozgorzała prawdziwa dyskusja dotycząca tego, czy ów wydatek to dobra inwestycja. Money.pl podkreśla, że większość internautów zgodziła się, że jak na taką willę, nie jest to zbyt wygórowana cena.

Prace związane z przebudową oraz projektem willi zaplanowano na najbliższe tygodnie. Z kolei prace budowlane i konserwatorskie mają wystartować w drugiej połowie bieżącego roku.

Pamiętajmy, że nabywcy zabytkowych budynków wcale nie znajdują się w prostym położeniu. Bardzo często wszelkie koncepcje dotyczące przebudowy czy zaaranżowania miejsca muszą być konsultowane z konserwatorem zabytków.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]