Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Ogromna inwestycja Dino. Pochłonie 130 mln zł
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 30.05.2023 12:37

Ogromna inwestycja Dino. Pochłonie 130 mln zł

Dino
Domena publiczna

Serwis dlahandlu.pl informuje o budowie nowego centrum dystrybucyjnego sieci Dino. Inwestycja będzie zlokalizowana w województwie wielkopolskim i pochłonie 130 mln zł.

Dino mocnym graczem na rynku

Spółka Dino Polska w ubiegłym roku miała ponad 19,1 mld zł przychodów. Jest to o 48 proc. więcej niż w 2021 r. „W ciągu roku awansowała z 29. na 17. pozycję na liście największych pod względem obrotów firm w Polsce” - zwraca uwagę serwis dlahandlu.pl.

Inwestycja za 130 mln zł

Powołując się na informacje przekazane w poniedziałek, 29 maja, przez zarząd Dino, serwis podaje o budowie nowego centrum dystrybucyjnego sieci. Inwestycja będzie zlokalizowana w miejscowości Bolewicko w województwie wielkopolskim.

Spółka przeznaczy na inwestycję około 130 mln zł. Budowa nowego centrum dystrybucyjnego jest odpowiedzią na rosnącą liczbę sklepów Dino i przede wszystkim ma być wsparciem dla dalszej ekspansji sieci. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić w pierwszym półroczu 2024 r.

Budowa 9. centrum dystrybucyjnego

Serwis podaje, że wielomilionowa inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów, części socjalno-biurowych czy dróg i parkingu. „Planowana łączna powierzchnia magazynowa centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. metrów kwadratowych” - informuje dlahandlu.pl. 

Właściciel Dino na liście „100 najbogatszych Polaków 2023”

Tomasz Biernacki, właściciel sieci Dino jest jednym z najbardziej tajemniczych biznesmenów. Znalazł się na drugim miejscu zestawienia „Forbesa”, z majątkiem wycenianym na kwotę 19,8 mld zł. Nieco ponad 51 proc. udziałów spółki skupionych jest w jego rękach.