Odszkodowanie dla Polaków pracujących przy World Trade Center
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 18 Stycznia 2020

Spore odszkodowanie w dolarach czeka na Polaków. Możliwe, że się na nie kwalifikujesz

Odszkodowanie w dolarach może otrzymać niejeden Polak. Amerykańscy prawnicy szukają osób z Polski, które kwalifikują się na otrzymanie sporej sumy w dolarach. W grę wchodzą setki tysięcy złotych.

Odszkodowanie w dolarach czeka na ludzi z Polski. Okazuje się, że prawnicy ze Stanów Zjednoczonych szukają osób, którym należy się przynajmniej 90 tys. dolarów, co w przeliczeniu na naszą rodzimą walutę daje około 342 tys. zł. To jednak dolny pułap kwoty, którą może przyjąć odszkodowanie. W najwyższym wymiarze mowa o kwocie nawet o ćwierć miliona dolarów.

Kto jednak kwalifikuje się na osobę, która może otrzymać takie pieniądze? Jak wskazuje Onet.pl, amerykańscy prawnicy szukają konkretnych osób - mowa o ludziach, którzy po atakach z 11 września 2001 roku pomagali w akcjach ratunkowych lub w oczyszczaniu zgliszczy pozostałych po zniszczonych wieżach World Trade Center. Jak się okazuje, ludzie zajmujący się porządkowaniem terenu nie zostali poinformowani o zagrożeniach zdrowotnych, jakie na nich czekały.

Lidl pospiesznie usuwa lody ze sprzedaży. Spożycie grozi silnym zatruciemLidl pospiesznie usuwa lody ze sprzedaży. Spożycie grozi silnym zatruciemCzytaj dalej

Odszkodowanie w dolarach czeka na Polaków. Mowa o setkach tysięcy

Unoszące się w powietrzu pyły i substancje chemiczne były szkodliwe, a osoby pracujące na miejscu nie były odpowiednio zabezpieczone. Z tego też względu u wielu mogły pojawić się przykre powikłania w postaci chorób układu oddechowego, gastrycznego, a nawet nowotworów. Niestety, przy zniszczonych wieżach WTC pracowały tysiące osób - w tym Polacy. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, że może liczyć na wypłatę odszkodowania.

Furtkę do odebrania pieniędzy za uszczerbek na zdrowiu otworzył ostatnio w 2015 roku Barack Obama podpisując odpowiednią ustawę 18 grudnia. Na jej mocy wnioski o odszkodowanie można składać do 18 grudnia 2020 roku. Już obecnie złożone dokumenty idą w dziesiątki tysięcy wniosków, z kolei w ciągu ostatnich 7 lat władze amerykańskie wydały 4 mld dolarów na odszkodowania. Najwyższe z nich opiewa na sumę 8,6 mln dolarów.

90 tys. dolarów dostać mogą ci, u których wystąpiła chorona nienowotworowa. Na nawet 250 tys. zł mogą liczyć ci. którzy zachorowali na raka. To jednak nie wszystko, co może nas czekać. Odszkodowanie bierze także pod uwagę okres niezdolności do pracy, a nawet utracone zarobki, których nie wypracowaliśmy z powodu choroby.

Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały Kacper choruje na SMA. Jego rodzice od samego początku zbiórki zmagają się z nieludzkim hejtem
  2. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Polka dostaje 22 tysiące emerytury. Zdradziła swój sekret, wreszcie wiadomo co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News