Marian Banaś, oświadczenie majątkowe
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Września 2019

Oświadczenie majątkowe szefa NIK wywołało w Sejmie prawdziwą burzę. Opozycja chce dymisji

Nie milknie echo po publikacji oświadczenia majątkowego Mariana Banasia. Sprawa dotyczy przede wszystkim kamienicy w Krakowie, która według śledztwa dziennikarzy TVN należy do Banasia, a w której funkcjonował hotel na godziny. Kamienicy nie ma w oświadczeniu majątkowym, chociaż według dziennikarzy Banaś wciąż jest jej właścicielem. Kontrowersje wokół pobocznych źródeł zarobków szefa NIK wywołały niemałą burzę w mediach społecznościowych.

Z doniesień TVN24 wynika, że w kamienicy mieszczącej w swoich murach poensjonat na godziny zniknęły wszystkie tabliczki informujące o jego działalności. Przeznaczenie hotelu było proste, ludzie umawiali się w nim, żeby uprawiać seks. Opozycja mówi o "kompletnej degeneracji" władzy i zarzuca rządzącym brak moralności.

Na Twitterze zawrzało. Powstał nawet nowy hasztag o nazwie #AferaBanasia, pod którym politycy wszelkich opcji opozycyjnych piszą na temat działalności i oświadczenia majątkowego Mariana Banasia.

Kamienica szefa NIK w Krakowie

Największym problemem w całej sprawie jest brak ujęcia kamienicy w oświadczeniu majątkowym. Z reportażu TVN24 wynika, że choć Banaś wystawił kamienicę na sprzedaż, to do transakcji nie doszło, a więc nadal jest jej formalnym właścicielem. Dodatkowo kamienica obciążona jest hipoteką, która również nie została ujęta w oświadczeniu - o czym pisze money.pl.

Money.pl opublikowało również oświadczenie, które do redakcji nadesłał Marian Banaś: "Łączenie mojej osoby z działalnością przedstawioną w materiale red. Kittela jest oszczerstwem i pomówieniem. Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości".

Mandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychMandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News