Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Niemiecki gigant inwestuje w Polsce. Będzie praca dla 2 tysięcy osób
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 30.10.2023 19:24

Niemiecki gigant inwestuje w Polsce. Będzie praca dla 2 tysięcy osób

Mężczyzna, palety
Wikimedia Commons, Urs Küster

Co jakiś czas media informują o tym, że kolejne zagraniczne przedsiębiorstwa inwestują w Polsce. Międzynarodowe firmy doceniają Polskę m.in. za wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą i atrakcyjność inwestycyjną dużych miast. Jedną z takich firm jest niemiecki gigant, który planuje otworzyć w Polsce centrum magazynowo-logistyczne. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 2 tys. osób.

Niemcy budują centrum logistyczne

Hermes Fulfillment to jedna z największych niemieckich firm z branży e-commerce, zajmującą się magazynowaniem i logistyką zwrotów, będąca częścią Otto Group, której częścią jest m.in. Bonprix. Nowe centrum logistyczne powstanie w okolicach Konina Żagańskiego w gminie Iłowa. Obiekt o powierzchni 150 tys. m2 będzie jednym z największych centrów koncernu w Europie.

Oferta pracy w policji wywołała burzę. “Tu mamy do czynienia z ewidentnym przekłamaniem”

Potężny magazyn będzie jednym z największych centrów koncernu w Europie

Media informują, że Hermes Fulfilment działa we współpracy z Panattoni, głównym deweloperem i managerem projektu. Nowe centrum logistyczne będzie obsługiwać różne zamówienia, w tym m.in. odzież, biżuterię, tekstylia czy drobny sprzęt AGD. Start inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 r.

Komornicy dostaną Polaków na tacy. Wszystko przez nowe przepisy.

Zatrudnienie znajdą niemal dwa tysiące osób

Inwestycja zagranicznego koncernu ma docelowo zagwarantować nawet dwa tysiące nowych miejsc pracy. „Firma jest gotowa dopłacać do komunikacji publicznej, jak również wspierać inne formy transportu” - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Źródło: muratorplus.pl, biznes.interia.pl, dlahandlu.pl