BiznesINFO.pl
pixabay, Andreas-Troll

pixabay, Andreas-Troll

Niemcy: Pracodawca nie chciał płacić Polakom. 4 dni koczowali w lesie

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Kurierzy z Polski pracujący w Niemczech zagrali swojemu pracodawcy na nosie. Choć początkowo policja brała ich za złodziei, to oni padli ofiarami nieuczciwości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Polacy koczowali w lesie

  • Jaki jest finał tej sprawy

Polski sposób na niemieckiego pracodawcę

"Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka" - śpiewał niegdyś Stanisław Grzesiuk. Okazuje się, że nie tylko Warszawiaka charakteryzuje szczególny spryt, ale silny on jest w ogóle w Polakach. Przekonała się o tym firma Lohof Transport z Eisenach w Turyngii.

Kurierzy z Polski pracowali w firmie od kwietnia. Po tym, jak pracodawca nie wypłacił im pieniędzy, odeszli i zostali wyrzuceni z kwater pracowniczych. Za kartę przetargową wzięli kluczyki do aut.

Mężczyźni przez cztery dni koczowali w lesie, a dodatkowo były pracodawca nasyłał na nich policję. Jak opowiadają Polacy, wmawiał funkcjonariuszom, że ukradli im samochody. Mimo, że niemiecka firma nie zapłaciła Polakom, wynagrodzenie miało otrzymać 30 innych pracowników, którzy pochodzili z Mołdawii, Niemiec i Rosji.

Oszukani w Niemczech

Sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza" oraz media społecznościowe. O sytuacji trzynastu pokrzywdzonych Polaków dowiedział się GLS - firma kurierska, której podwykonawcą był niemiecki przedsiębiorca.

Ostatecznie firma GLS wynajęła hotel polskim pracownikom oraz doszła z nimi do porozumienia. W rozmowie z "Deutsche Welle" pan Wojciech, jeden z pokrzywdzonych, powiedział, że sprawa będzie zamknięta dopiero wtedy, gdy otrzyma swoje wynagrodzenie.

Z kolei portal gazeta.pl zapytał właściciela niemieckiej spółki, dlaczego pieniędzy nie otrzymali Polacy. GLS również nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale dodaje, że przyczyną miały być kłopoty finansowe. Ostatecznie kurierski gigant zdecydował się zakończyć współpracę z podwykonawcą.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Na czym polega marketing relacji i czym się wyróżnia?

Czytaj więcej >
W te wakacje wielu pracowników będzie miało krótszy urlop

Praca

Obniżony etat, to nie jedyny problem kryzysu. Zaważy to także na twoim urlopie

Czytaj więcej >
pixabay, Fz

Praca

Płaca minimalna na poziomie 3 tys. zł. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Praca

Emerytury stażowe. Solidarność złoży projekt ustawy w Sejmie

Czytaj więcej >
pixabay, jannonivergall

Praca

Ukraińcy mogą zarobić więcej od Polaków. Pracodawcy skłonni im lepiej zapłacić

Czytaj więcej >
Biedronka proponuje 2 w 1. Będzie szukać pracowników do pracy w kurortach.

Praca

Biedronka rekrutuje do pracy w nadmorskich kurortach. Sieciówka kusi wakacjami połączonymi z pracą

Czytaj więcej >