NFZ
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 16 Października 2019

Szykują się podwyżki w NFZ. Przeznaczono na nie ponad 0,5 miliarda złotych

Podwyżki mają objąć kadrę urzędniczą Narodowego Funduszu Zdrowia. Pracownicy NFZ mają już niedługo ujrzeć na swoich kontach dodatkowego 300 zł.

Jak podaje money.pl powołując się na "fakt", pracownicy NFZ będą mogli liczyć na podwyżkę w wysokości 300 zł miesięcznie. Projekt został przegłosowany przez komisję zdrowia na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Szef NFZ Adam Niedzielski przyznał, że podwyżka ma na celu powstrzymać odpływ pracowników, z którym boryka się Narodowy Fundusz Zdrowia.

W 2016 r. trwały przymiarki do likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak zakończyło się tylko na planach. Miało to usprawnić pracę polskiej służby zdrowia, a przede wszystkim wyeliminować kolejki.

Państwowy Fundusz Celowy, bo tak miał nazywać się nowy organ zawiądujący służbą zdrowia zamiast NFZ-u miał utrzymywać się z podatków. PiS ostatecznie wycofał się z projektu i nie zapowiada się, aby partia wróciła do niego po wyborach, zwłaszcza skoro zdecydowała się na podwyżki w strukturach urzedniczych NFZ.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News