Najbogatsze polskie rodziny mają miliardy na kontach
wikimedia.org/Piotr Porębski
Autor Przemysław Terlecki - 8 Lipca 2019

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodziny

Najbogatsze polskie rodziny na swoich kontach mają miliardy złotych. Jednak nie tylko do środków pieniężnych ogranicza się ich bogactwo. Wśród nich nie brakuje potentatów na różnorakich rynkach, a niejedna słynna polska firma należy właśnie do nich.

Najbogatsze polskie rodziny do dyspozycji mają ogromne fortuny, które potrafią zawrócić w głowie. Co roku Wprost przedstawia ranking najbogatszych, co roku też palmę pierwszeństwa wśród nich zajmują Kulczykowie, którzy po zmarłym w 2015 roku Janie Kulczyku oddziedziczyli ogromne pieniądze. W sumie wdowa po biznesmenie, Grażyna, oraz dwójka jej dzieci - Dominika i Sebastian - są w posiadaniu majątku wartego 15,7 mld złotych, co czyni Kulczyków najbogatszymi Polakami od lat.

Sukcesywnie swój majątek powiększają jednak Solorzowie, którzy depczą Kulczykom po piętach. Najsłynniejszy spośród nich, Zygmunt Solorz, jest założycielem i właścicielem Cyfrowego Polsatu. Wraz z dziećmi Aleksandrą, Piotrem i Tobiasem plasuje się na drugiej pozycji z majątkiem wartym 10,1 mld złotych. Zygmunt Solorz mocno angażuje dzieci w pracę w firmie - Tobias wiele lat pozostawał prezesem Cyfrowego Polsatu, a Piotr obsadza stanowiska w radach nadzorczych firm ojca.

500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzin500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzinCzytaj dalej

Najbogatsze polskie rodziny - ich majątki warte są miliardy

Na trzecim miejscu wśród najbogatszych w rankingu Wprost znaleźli się Starakowie. Ich majątek szacowany jest na 5,9 mld złotych. Głową rodziny pozostaje Jerzy Starak, który w kieszeni ma Polpharmę, a także słynny Herbapol. Jego żona, Anna Woźniak-Starak, prowadzi restaurację Belvedere w Łazienkach w Warszawie. Z kolei ich syn, Piotr Woźniak-Starak, jest producentem filmowym, a w kolorowej prasie zasłynął ożenkiem z Agnieszką Szulim.

Poza podium uplasowali się Juroszkowie, których senior rodu, Zbigniew Juroszek, jest właścicielem spółki Atal. Z kolei jego syn, Mateusz, w posiadaniu ma największą w Polsce prywatną firmę bukmacherską, STS. Wartość majątku Juroszków szacowana jest na 3,5 mld złotych.

Pierwszą piątkę zamykają natomiast Ptakowie z Antonim Ptakiem na czele. Jego dzieci - Anna, Antonina, Katarzyna, Albert, Antoni oraz Dawid wraz z ojcem mogą pochwalić się majątkiem na poziomie 3,1 mld złotych. W swoim władaniu mają centrum handlowe Ptak Fashion City oraz ośrodek Warsaw Expo. Poza tym mają hotele na Florydzie, zamek we Francji i dworek w Brazylii.

Pozostałe rodziny w rankingu Wprost:
6. Ćwikowie - 2,3 mld złotych,
7. Domogałowie - 2,1 mld złotych,
8. Woźniakowie - 2,1 mld złotych,
9. Komorowscy - 2 mld złotych,
10. Furmanowie - 1,9 mld złotych,
11. Stokłosowie - 1,5 mld złotych,
12. Śmiechowscy - 1,5 mld złotych,
13. Kaczmarkowie - 1,3 mld złotych,
14. Mokryszowie - 1 mld złotych,
15. Likusowie - 1 mld złotych,
16. Ziajowie - 1 mld złotych,
17. Bachleda-Curusiowie - 856 mln złotych,
18. Podniesińscy - 850 mln złotych,
19. Soszyńscy - 700 mln złotych,
20. Szewczykowie - 691 mln złotych.

Koniec kserowania dowodu. Za złamanie zakazu 2 lata więzieniaKoniec kserowania dowodu. Za złamanie zakazu 2 lata więzieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. Polacy nadal mają problemy z jazdą autostradami
  4. Pod Radomiem zabrakło już wody. Polskie zasoby wodne są porównywalne z... egipskimi

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News