Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Na rynek wchodzi nowy dyskont. Rzuca wyzwanie gigantom
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 27.05.2023 21:16

Na rynek wchodzi nowy dyskont. Rzuca wyzwanie gigantom

Półki w sklepie
Domena publiczna

Dominujące na rynku dyskonty Biedronka i Lidl będą miały konkurencję. Działalność w Polsce rozpoczęła bowiem kolejna niemiecka sieć. Trzy sklepy już są czynne, a kolejne mają zostać otwarte już niedługo.

Kolejny niemiecki dyskont w Polsce

Na czele rankingów popularności dyskontów w Polsce znajdują się dwie sieci. Według portalu o2.pl są to Biedronka oraz Lidl, uważane za najtańsze sieci.

Rękawicę tym dwóm sieciom postanowił rzucić kolejny niemiecki dyskont. Chodzi bowiem o spółkę Mix Markt, która od słów bardzo szybko przeszła do czynów.

Nowe sklepy już są otwarte

Według informacji portalu o2.pl, pierwsze trzy sklepy Mix Marktu zostały otwarte w trzech miastach. Szczęśliwcami są Kraków, Opole i Tarnów.

Mix Markt reklamuje się - według przytaczanych przez o2.pl treści - jako sieć z “najlepszymi cenami w mieście”. Można w nim kupić produkty tego samego typu co u konkurencji, a także specjały z Europy Wschodniej czy kuchni światowej.

Rzucają rękawicę Lidlowi i Biedronce

Nowa sieć nie zamierza ograniczać się do trzech miejscowości na południu kraju. Według portalu o2.pl, kolejne sklepy spółki mają zostać otwarte już niedługo.

Ekspansja Mix Marktu w Polsce jest najwidoczniej kolejnym etapem rozwoju firmy. W Niemczech oraz innych europejskich krajach firma otworzyła już 350 sklepów, i jak wynika z informacji o2.pl - są one sporym sukcesem.

Tagi: sklep