Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Motoryzacyjny gigant zatrudnia Polaków. Na start nawet 14 tys. złotych
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.05.2024 19:23

Motoryzacyjny gigant zatrudnia Polaków. Na start nawet 14 tys. złotych

pieniądze
Fot. Iberion

Praca szuka człowieka. Renomowana firma motoryzacyjna właśnie rekrutuje i może pochwalić się nie lada ofertą. Mercedes poszukuje w Polsce pracowników i proponuje na start nawet 14 tys. zł wynagrodzenia. Opłacone ma zostać także zakwaterowanie, a do tego wypłacane są także niemałe premie. Kto może zgłosić się do pracy w Niemczech?

Oferty pracy w Niemczech

Główną motywacją Polaków do wyjazdu na Zachód są kwestie finansowe, a Niemcy to wciąż częsty cel naszych podróży zarobkowych. Nic więc dziwnego, że jeden z koncernów motoryzacyjnych skierował swoją ofertę pracy właśnie do naszego kraju. Mercedes właśnie poszukuje specjalistów do pracy w swojej fabryce. Pensja to minimum 3,3 tys. euro miesięcznie, czyli w przeliczeniu ok. 14 tys. zł.

Bank PKO BP apeluje do klientów. "Nie zgadzaj się"

Mercedes-Benz szuka pracowników. Na start płacą 14 tys. zł

Gigant motoryzacyjny poszukuje pracowników do swojej fabryki we Frankfurcie nad Menem. Mercedes-Benz oferuje zatrudnienie dla m.in. mechaników pojazdów dostawczych. Jak się okazuje, miesięczne wynagrodzenie może sięgać 3400 euro miesięcznie na rękę, a do tego przewidziane są premie roczne w wysokości 1000 euro.

ZOBACZ: Nawet 620 zł co miesiąc bez względu na wiek. ZUS wypłaci pieniądze, decyzja w 30 dni

Praca w Mercedes-Benz

To nie wszystkie benefity, na jakie mogą liczyć pracownicy motoryzacyjnego koncernu. Oferowane jest także zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy, za które płaci firma. Warto podkreślić, że Mercedes-Benz szuka wielu pracowników, a proponowane zarobki wynoszą średnio 3-3,5 tys. euro. Pracownicy firmy wynagradzani są zgodnie z układem zbiorowym, zawartym ze związkiem IG Metall. Dzięki niemu wiadomo, na jakie wynagrodzenie można liczyć po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji. Na największe zarobki może liczyć inżynier, którego pensja to nierzadko 7 tys. euro, czyli ponad 31 tys. na rękę. Co więcej, firma Mercedes w ubiegłym roku wypłaciła każdemu z pracowników premię w wysokości aż 7,3 tys. euro z tytułu udziału w zyskach.

 

Źródło: Fakt.pl