BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce, co to oznacza dla cen?

21 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Na polski rynek zamierza wejść rosyjski detalista Sevetofor ze swoją marką Mere -ustalił portal dlahandlu.pl. Produkty oferowane w sklepie mają być klasy tanie i sprzedawane prosto z palet. Mere zacznie działalność w Polsce od otwarcia sklepu w Częstochow

Rosjanie już kilka lat temu przymierzali się do uruchomienia swojej sieci sklepów na terenie naszego kraju, jednak po badaniach rynku doszli do wniosku, że w Polsce nie przyjmie się system sprzedaży przypomominający sprzedaż wręcz hurtową, czyli prosto z palet - informuje Bankier.pl. Plan zakładał otwarcie sieci 100 sklepów, lecz Sevetofor nie zdecydował się na taki krok. 

Powód wejścia na polski rynek

Rosyjska firma zdecydowała się wrócić z pomysłem działalności na terenie Rzeczypospolitej po sukcesie sklepu w niemieckim Lipsku. Niecały tydzień po otwarciu sklep musiał zostać zamknięty na dwa dni, ponieważ cała linia zapasów została wyprzedana. Spółka działa tam pod nazwą TS Markt - pisał w styczniu bieżącego roku Deutsche Welle. Sukces na terenie byłego NRD skłoniło do reaktywacji planu wporwadzenia sklepów na teren Europy Środkowo-Wschodniej.  

Czym zamierza konkurować Mere? 

Przede wszystkim ceną. Jak podaje Bankier.pl Rosjanie mają stanowcze wymagania wobec swoich przyszłych dostawców: cena towaru z uwzględnieniem kosztu dostawy do sklepu powinna być 20-30% niższa niż w konkurencyjnych sklepach - takie jest założenie Sevetofora. Jeśli sieci uda się wynegocjować niższe ceny od dostawców, będą mogli też sprzedawać swoje produkty w znacznie niższych cenach, niż inne dyskonty, takie jak Lidl, Biedronka, albo Aldi. Oczywiście w przypadku rozwoju Mere wyżej wymienione dyskonty na pewno będą także próbowały ustalić konkurencyjniesze ceny z producentami, co może być korzystne dla wszystkich klientów.

Gdzie mają być sklepy Mere? 

Rosyjski sklep detaliczny planuje otwierać swoje obiekty w dużych i średnich miastach. Sklepy ulokowane mają być na raczej na obrzeżach miast, ale przy głównych arteriach komunikacyjnych, tak aby dostęp do nich nie był utrudniony. Mere mają też mieć parkingi na około 30-40 pojazdów. Powierzchnia handlowa i magazynowa placówek ma mieścić się w około 1 tys. metrów kwadratowych. Mere planuje też sprzedaż alkoholu. 

Od ubiegłego miesiąca sklep ruszył z rekrutacją pracowników na terenie Polski. Dyskont umożlwia zatrudnienie na umowę o pracę. Pierwszy sklep ma zacząć działać już w lipcu w Częstochowie. 

undefined

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >