Pierwszy sklep sieci Mere w Polsce już otwarty
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 29 Lipca 2020

Pierwszy taki dyskont stanął już w Częstochowie. Docelowo chcą ich zbudować 100, zamierzasz je odwiedzić?

Rosyjski dyskont (zwany również hard dyskontem) Mere został kilka dni temu otwarty w Częstochowie. Sieć planuje uruchomić w Polsce w sumie ponad 100 placówek. Eksperci nie wróżą jej jednak w naszym kraju sukcesu.

Pierwszy sklep Mere już otwarty

Jesteśmy jedną z największych w Rosji siecią sklepów dyskontowych, działającą pod szyldem Svetofor, w skład której wchodzi ponad 800 sklepów. Jesteśmy obecni w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach, obecnie rozpoczynamy działalność operacyjną w krajach UE pod szyldem MERE - tak sieć reklamuje się na swojej stronie internetowej, gdzie informuje również o uruchomieniu sklepów m.in. w Polsce.

W czwartek kupisz w Biedronce 4 produkty. Piąty dowolny dostaniesz za darmoW czwartek kupisz w Biedronce 4 produkty. Piąty dowolny dostaniesz za darmoCzytaj dalej

Pierwszy dyskont sieci został kilka dni temu otwarty w Częstochowie. Sklep odwiedził dziennikarz Wirtualnej Polski i dzieląc się wrażeniami z wizyty zwraca uwagę, że przypomina on bardziej hurtownię niż market.

Zamiast półek z wyłożonym towarem palety, na których stoją otwarte pudła. Zamiast lodówek prezentujących artykuły, chłodnia z zapakowaną wędliną czy mięsem, słodycze w wielkich foliowych pakach i zbiorczych opakowaniach. Nie ma wystawy z kolorowymi butelkami win, whisky czy wódek, a tylko porozstawiane kartony z alkoholem - czytamy w portalu.
Tym samym Mere - jak zauważa WP - wraca do korzeni, czyli do tego jak przed laty wyglądały placówki Lidla czy Biedronki w naszym kraju. Nie estetyka ma jednak być wabikiem na klientów a ceny. Te zaś - jak informuje sieć - mają być o 20 proc. niższe od cen rynkowych. W sklepie znajdziemy zarówno artykuły spożywcze, jak i chemiczne, ale też garnki czy krzesła.

p>DZISIAJ GRZEJE:
1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
3. Kolejne krytyczne problemy w rodzinie Jacka Kurskiego. Sprawą zajmie się prokuratura, powracają poważne oskarżenia z przeszłości

500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programemCzytaj dalej

Mere powtórzy sukces Lidla i Biedronki?

Czy Mere podbije serca polskich konsumentów? Eksperci są sceptyczni. - Polacy są już na trochę innym poziomie - mówi w rozmowie z WP Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

- Oczekiwania podniosły poziom, a reszta dyskontów przystosowała się do poziomu Lidla i Biedronki, które przecież pierwotnie również miały charakter hard. Okazało się, że ta estetyka ma jednak znaczenie - dodaje.

Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji podkreśla, że polscy klienci chcą nie tylko kupować tanio, ale poszukują też towarów z półki premium, stąd zamiana na naszym rynku dyskontów w markety. - W tych w wersji "hard" klient nie znajdzie różnorodnych wędlin z coraz to nowych regionów świata czy wielu rodzajów sera. Sprzedają towary podstawowe i głównie tańszych producentów - tłumaczy Juszkiewicz.

Korespondent TVP: Nie żyje były minister. W mediach ciszaKorespondent TVP: Nie żyje były minister. W mediach ciszaCzytaj dalej

Sieć planuje uruchomić w naszym kraju 105 placówek. Szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zwraca uwagę, że to niewielka skala w porównaniu z Lidlem, Biedronką czy Żabką, ale o ostatecznym sukcesie przesądzi lokalizacja i to czy uda się przyciągnąć właściwą grupę klientów. - Polski rynek też nie będzie łatwy dla Mere. Jest mocno rozdrobiony, dużą popularnością cieszą się sieci franczyzowe. Do tego mamy dwóch mocnych graczy, którzy ze sobą konkurują i utrzymują trend - podsumowuje Juszkiewicz.

Planujecie wybrać się na zakupy do Mere?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia 29 lipca 2020
  2. Zaskakujące doniesienia Super Expressu. Jarosław Kaczyński wkrótce trafi na stół operacyjny
  3. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Stało się, Unia zabiera pieniądze polskim miastom. Aż 6 z nich musi pożegnać się z funduszami
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Bezlitosna Anna Mucha nie przebiera w słowach. Decyzja mogła być tylko jedna
PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićPKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News