BiznesINFO.pl
W piątek 25 września o wiele łatwiej będzie o mandat na autostradzie A2.

Pixabay

Dziś na pewnej drodze w Polsce posypią się mandaty. Policja skorzysta z niestandardowego sprzętu

25 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

W piątek 25 września kierowców pędzących z nadmierną prędkością autostradą A2 może spotkać niemiła niespodzianka w postaci mandatu. Policyjna grupa Speed będzie przeprowadzać na tym odcinku wzmożone kontrole prędkości. Monitorowaniem przestrzegania przepi

Kierowców pędzących A2 może czekać mandat

W piątek 25 września policyjna grupa Speed w ramach programu prewencji wypadków śmiertelnych na polskich drogach przystąpi do zmasowanych kontroli drogowych - przede wszystkim na autostradzie A2. W związku z tym istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo niż zwykle, że przekraczający dozwoloną prędkość kierowcy zostaną ukarani mandatami. Celem policji wcale nie jest jednak zainkasowanie jak największej ilości pieniędzy z tytułu wystawionych mandatów, lecz zmiana postawy piratów drogowych regularnie łamiących przepisy i przyczyniających się przez to do niezmiennie wysokiej liczby śmiertelnych wypadków drogowych.

Podkreśla to także Magda Zglińska, przedstawicielka firmy Yanosik, dostarczającej aplikację służącą do informowania o sytuacji na drogach i ostrzegania przed radarami. - Jak w przypadku każdej takiej akcji, celem nie jest karanie kierowców, ale ich nakłonienie do bezpiecznej jazdy. Jeśli więc kierujący pojazdami dowiedzą się z mediów lub naszej aplikacji o działaniach policji, to automatycznie ściągną nogę z gazu. Świadomość, że na najbliższych kilometrach zwiększa się ryzyko otrzymania mandatu, sprawia, że poruszają się oni wolniej i ostrożniej. Tym sposobem nie hamują na kilku ostatnich metrach przed patrolem, co również znacząco wpływa na bezpieczeństwo na drodze - przywołuje słowa Zglińskiej portal Interia.

O mandat dla piratów drogowych zadba policyjny helikopter

Wyłapywaniem piratów drogowych pędzących po autostradzie A2 z nadmierną prędkością zajmą się nie tylko nieoznakowane radiowozy policyjne, ale także sprzęt całkiem innego kalibru, przed którym nieprzestrzegającym przepisów drogowych kierowcom zdecydowanie trudniej będzie się ukryć. Chodzi o policyjny helikopter, który będzie w piątek 25 września z powietrza monitorował autostradę A2 w ramach akcji "Podniebny patrol". Jak podaje Interia, zainstalowane w helikopterze kamery będą przekazywały sygnał do policyjnych radiowozów, a dzięki uzyskanym w ten sposób nagraniom policjantom łatwiej będzie zidentyfikować piratów drogowych nawet po dokonaniu przez nich wykroczenia.

Tagi:

KaraSamochódPolicjaDrogi i autostradywypadki drogowepolskie drogimandat

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Czytaj więcej >
Przewodów: dziennikarz dotarł do wstępnych ustaleń śledczych, nowe przecieki

Polska i Świat

Associated Press zwolniła reportera. Podał mylącą informację

Czytaj więcej >