Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski, CC BY 2.0
Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski, CC BY 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Czerwca 2020

Czy uważasz, że majątki rodzin polityków powinny być jawne?

Majątek Szumowskiego i jego żony budzi w ostatnim czasie spore zainteresowanie ze względu na doniesienia o jego licznych relacjach biznesowych. Choć minister zapewnia, że jego żona nie ma nic do ukrycia, to jej majątek nie został jeszcze ujawniony i nie wiadomo czy do tego w ogóle dojdzie.

Majątek Szumowskiego. Morawiecki broni ministra zdrowia

Na jaw wychodzi coraz więcej informacji na temat udziałów ministra Szumowskiego w różnych spółkach. Opozycja zarzuca mu konflikt interesów i wzywa do ujawnienia majątku Szumowskiego i jego żony. Minister zdrowia zapewnia, że nie ma nic do ukrycia, ale jego finanse i powiązania z licznymi spółkami są niejasne i budzą wiele wątpliwości.

Polski pociąg przed wojną jeździł szybciej niż Pendolino. Lux Torpeda robiła furoręPolski pociąg przed wojną jeździł szybciej niż Pendolino. Lux Torpeda robiła furoręCzytaj dalej

W obronie ministra zdrowia stanął premier Mateusz Morawiecki. W trakcie audycji w RMF FM był pytany o majątek Szumowskiego i to, czy namówi go, aby ujawnił majątek swój i żony. Morawiecki stwierdził, że ma pełne zaufanie do Łukasza Szumowskiego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

- Z całą mocą chcę jeszcze raz podkreślić, że to wszystko, co zarzucała opozycja ministrowi Szumowskiemu, jest zupełną nieprawdą - powiedział szef rządu w rozmowie z RMF FM.

Majątek Szumowskiego i jego żony ujawniony? Na razie brakuje ustawy

Oprócz majątku Szumowskiego i jego żony opozycja żąda także ujawnienia majątku premiera i jego małżonki. Na razie jednak nie ma do tego podstaw prawnych. Ustawa o jawności majątków rodzin najważniejszych urzędników państwowych od wielu miesięcy zalega w Trybunale Konstytucyjnym. Trafiła tam na żądanie prezydenta Andrzeja Dudy.

2120 zł więcej do emerytury. Tyle mają dostać polscy seniorzy, ale jeszcze nie w tym roku2120 zł więcej do emerytury. Tyle mają dostać polscy seniorzy, ale jeszcze nie w tym rokuCzytaj dalej

Premier zaznaczył, że zarówno on, jak i Łukasz Szumowski wypełnili oświadczenie majątkowe “tak jak trzeba i nie ma tutaj absolutnie nic do ukrycia”. Zapytany, czy jego żona nie może sama ujawnić swojego majątku, premier odpowiedział, że czekają na wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

A czy Wy uważacie, że majątki rodzin polityków powinny być jawne?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Biedronka hitem wśród Niemców. Dzisiaj czekali pod sklepem pół godziny przed otwarciemBiedronka hitem wśród Niemców. Dzisiaj czekali pod sklepem pół godziny przed otwarciemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News