Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Magda Gessler szaleje z drożyzną. Jajka na Wielkanoc kosztują majątek
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.03.2024 19:21

Magda Gessler szaleje z drożyzną. Jajka na Wielkanoc kosztują majątek

Magda Gessler
Fot. KAPiF

Magda Gessler to słynna restauratorka, którą znają niemal wszyscy Polacy. Gwiazda jest właścicielką kilku lokali, a jeden z nich to “U Fukiera”. Ostatnio pojawiła się tam oferta potraw na zbliżającą się Wielkanoc. Jeśli ktoś planuje z niej skorzystać, to powinien przygotować niemałą sumę pieniędzy. Ceny są bowiem nieprawdopodobnie wysokie. 

Ceny w lokalach Magdy Gessler zwalają z nóg

Magda Gessler to nie tylko gwiazda programu “Kuchenne Rewolucje”, ale także właścicielka kilku lokali gastronomicznych. Wraz z córką, Larą Gessler prowadzą cukiernię “Słodki, słony”, w której można spróbować rozmaitych słodkości. Lokal jakiś czas temu wzbudził niemałe kontrowersje, a było to spowodowane ofertą znanej restauratorki na tłusty czwartek. Za jednego pączka trzeba było wówczas zapłacić aż 22 zł. Potrawy w lokalach Magdy Gessler z reguły nie należą do najtańszych i przykładowo, za pierogi wigilijne trzeba było zapłacić 51 złotych za 5 sztuk.

To urządzenie pożera najwięcej prądu. Większość Polaków o tym nie wie

Wielkanocna oferta w restauracji Magdy Gessler

W restauracji Magdy Gessler “U Fukiera” nie mogło zabraknąć także oferty na zbliżającą się Wielkanoc. Jak można się spodziewać, w tym przypadku ceny również nie są niskie. Za pięć połówek jajek faszerowanych pieczarkami i koperkiem należy w tym roku zapłacić 38 złotych. Sałatka jarzynowa to koszt rzędu 43 zł za 300 g, a jajka z farszem z polskiej szynki kosztują 41 zł. Dla porównania, na ten sam produkt w ubiegłym roku trzeba było wydać 38 zł.

Zobacz także: Lidl szaleje w Dzień Kobiet. Prezenty za grosze, trzeba się pospieszyć

Tyle trzeba zapłacić za świąteczne potrawy w lokalu Magdy Gessler

W świątecznym menu nie mogło zabraknąć również barszczu białego na zakwasie. Za taką potrawę trzeba będzie zapłacić aż 69 złotych za 900 ml. Krem chrzanowy na zakwasie z żuru z pulpetami cielęcymi to koszt rzędu 79 złotych.

Magda Gessler oferuje również schab pieczony ze śliwką za 78 zł/0,5 kg oraz boczek marynowany po polsku w cenie 79 zł/0,5 kg. Mazurek różany kosztuje 67 złotych, a baba drożdżowa z bakaliami - 88 zł za 1,2 kg.