BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Magda Gessler postanowiła zainwestować w produkcję wódki

23 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Znana właścicielka restauracji i osobowość telewizyjna Magda Gessler, zdecydowała się zainwestować 400 tys. zł w Mazurską Manufakturę Alkoholi. Dotacja odbyła się na zasadzie crowdfundingu. Podobnie finansowany był chociażby film braci Sekielskich "Tylko

Mazurska Manufaktura Alkoholi wyemitowała swoje akcje na portalu crowdfundingowym, aby mieć możlwiość większego rozwoju. Firma zebrała w ten sposób ponad 730 tys. zł. Największym udziałowcem manufaktury została w ten spoób Magda Gessler, która na akcje firmy przeznaczyła 400 tys. zł. MMA zdecydowała się na wypuszczenie akcji o łącznej wartości 4 mln zł - pisze dzisiaj money.pl. 

Co oznacza inwestycja Magdy Gessler? 

Inwestycja ze strony cenionego w branży kulinarnej autorytetu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale i potwierdzeniem, że nasza działalność ma ogromny potencjał - powiedział Jakub Gromek dla money.pl. 

Inwestycje Magdy Gessler rozumie Ryszard Woronowicz ze związku Polski Przemysł Spirytusowy. Przedstawiciel organizacji skomentował rynek kraftowych alkoholi w Polsce: Widzimy, że spada sprzedaż czystej wódki, ale zyskują inne alkohole. Na przykład wódki smakowe, whisky czy koniaki. Wódki kraftowe to część tego trendu - zauważa Woronowicz. Skąd się bierze odwrót od "zwykłej wódki"? - Jako społeczeństwo się bogacimy, coraz częściej podróżujemy. A co za tym idzie - poszukujemy nowych smaków. No i chętniej sięgamy po produkty z segmentu premium.

Czym jest wódka kraftowa? 

Przede wszystkim jej produkcja zachodzi w zdecydowanie mniejszej skali, niż wódki produkowanej przez duże monopole. Oparta jest na starych recepturach, które raczej nie ulegają zmianie na przestrzeni lat. Zdarza się, że np. wódka powstaje z zboża, które zostało zebrane tylko z jednego pola. Najważniejszą wartością takich produktów jest ich unikalność i niepowtarzalność. Każda mala manufaktura używa bowiem własnych receptur. 

undefined

undefined

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Polska i świat

Obsesja bursztynu. Polacy tłumnie szukają go przy przekopie Mierzei Wiślanej

Czytaj więcej >