BiznesINFO.pl

Pexels

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Agencja Reutera poinformowała, że norweska linia lotnicza Flyr zamierza złożyć wniosek o upadłość. Przewoźnik odwołał wszystkie loty oraz zakończył sprzedaż biletów. Przypomnijmy, że będzie to już kolejna linia lotnicza, która przestanie funkcjonować w tym roku. Wcześniej o końcu działalności poinformował brytyjski Flybe.

Norweska linia lotnicza kończy działalność

Przewoźnik poinformował, że powodem złożenia wniosku o upadłość jest brak wystarczającej gotówki do prowadzenia działalności. W wyniku tej decyzji zakończono sprzedaż biletów i odwołano wszystkie loty.

Założyciel linii lotniczej Erik Braathen przyznał rozmowie z norweskim dziennikiem Dagbladet, że bankructwo firmy oznacza utratę pracy dla 400 osób.

Flyr rozpoczął działalność w 2021 roku i obsługiwał loty w obrębie Norwegii oraz Europy. W ostatnich dniach spółka poinformowała, że nie udało się jej zabezpieczyć 330 mln koron norweskich finansowania, co spowodowało spadek akcji o 78 proc.

Będziemy tęsknić za wami wszystkimi i najmocniej przepraszamy wszystkich, których dotknął fakt, że musimy teraz przymusowo lądować — przekazał Flyr w oświadczeniu.

To już kolejna upadłość w tym roku

Pod koniec stycznia brytyjska linia lotnicza Flybe również ogłosiła bankructwo. Jej decyzja dotknęła aż 75 tys. pasażerów, z czego 2,5 tys. kupiło bilety na ubiegły weekend.

Tagi:

turystykaupadłośćBankructwo

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]