Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Chcą stworzyć w Polsce największą taką fabrykę na świecie. Zatrudnienie znajdzie 10 tys. osób
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 23.01.2021 01:00

Chcą stworzyć w Polsce największą taką fabrykę na świecie. Zatrudnienie znajdzie 10 tys. osób

LG wybuduje wielką fabrykę
pixabay, jarmoluk

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie LG otworzy swoją fabrykę

  • Kiedy możemy spodziewać się otwarcia

  • Na czym polega win-win w tym przypadku

LG inwestuje w Polsce

LG to południowokoreańska firma, która w Polsce obecna jest od 1997 r. Od tamtej pory LG w spektakularny sposób zawładnęło sprzętem w mieszkaniach Polaków, a trend trwa do dziś. Od LG możemy zakupić m.in.: lodówkę, pralkę, telewizor czy telefon.

Okazuje się, że LG nie chce inwestować tylko w sprzęt na polskich półkach sklepowych, a w ogromną fabrykę. Jak podaje Biznes Interia, LG Chem Wrocław Energy "otrzymała decyzję o wsparciu nowego, czwartego etapu budowy fabryki w Kobierzycach".

- Kwota zadeklarowanych nakładów to niemal 303 mln euro (prawie 1,4 mld zł). Firma zobowiązała się do zatrudnienia przynajmniej 500 nowych pracowników do 31 grudnia 2022 r. - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Miłosz Marczuk, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jest to nie tylko gigantyczny projekt LG, które właśnie tworzy największą fabrykę akumulatorów na EV na świecie, ale też dla Polaków. Wszystko dzięki temu, że fabryka stworzy nowe miejsca pracy.

LG stworzy nowe miejsca pracy

LG podkreśla, że zatrudnienie znajdzie w nowej fabryce znajdzie aż 10 tys. osób. Co więcej, zasoby produkcyjne fabryki powinny zaspokajać 60 proc. zapotrzebowania rynku europejskiego.

- W ubiegłym roku wydaliśmy 56 decyzji o wsparciu inwestycji w zarządzanych przez nas strefach. To najwięcej decyzji spośród wszystkich instytucji zarządzających strefami. Jedną z nich jest decyzja o wsparciu LG Energy Solution - czołowego producenta akumulatorów EV. Dzięki temu w naszej strefie w Kobierzycach pod Wrocławiem powstaje największa fabryka akumulatorów EV na świecie. To inwestycja zagraniczna w strategicznej branży electromobility - powiedział Cezariusz Lesisz, prezes ARP SA.

LG prężnie rozwija się w Polsce, bowiem pierwszą fabrykę koncernu zaczęto budować w 2016 r. Miejmy nadzieję, że obiecane miejsca pracy znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Tagi: Polska Praca