Dla kierowców quadów i motocykli las może okazać się pułapką
pixabay/frolicsomepl
Autor Kasper Starużyk - 12 Lipca 2020

Kierowcy są w dużym niebezpieczeństwie. Pojawiły się informacje o rozstawianych pułapkach

W Nadleśnictwie Bogdaniec (woj. lubuskie) pojawiły się niebezpieczne pułapki na kierowców quadów czy motocyklów odwiedzających tamtejsze lasy. Zaśmiecające las kolczatki nie tylko zniszczą opony pojazdu, ale mogą również doprowadzić do groźnego wypadku. Do podobnych incydentów dochodziło już wcześniej w województwie świętokrzyskim oraz na Mazowszu. Dla niektórych kierowców las może okazać się bardzo niebezpiecznym miejscem.

Las w Nadleśnictwie Bogdaniec jest pełen pułapek

Jak podaje onet.pl, w Nadleśnictwie Bogdaniec (województwo lubuskie) ktoś rozstawia w lesie pułapki na kierowców. Na ścieżkach można się natknąć na kolczatki, które mogą uszkodzić pojazd oraz doprowadzić do wypadku. "Powystawiane na terenach leśnych w okolicach wysypiska śmieci w Chruściku pułapki – kolczatki, mogą być przyczyną tragedii. O tym, jakie to niebezpieczne, przekonał się przejeżdżający tam rowerzysta, którego koła pojazdu na nią najechały.

Z informacji przesłanej przez poszkodowanego wynika, że udało mu się już trzy takie urządzenia zlikwidować" - informuje Nadleśnictwo Bogdaniec na Facebooku. Można przypuszczać, że zagracające las kolczatki mają być pułapką na kierowców squadów i motocyklów crossowych, którzy tamtędy przejeżdżają. Nadleśnictwo apeluje do osób odwiedzających las o zachowanie wzmożonej ostrożności.

To nie pierwszy taki przypadek. Kto zaśmieca las?

Wielu osobom przeszkadza obecność squadów i motocyklów w lesie. Jak podaje portal jednoslad.pl, do lasu nie można wjeżdżać pojazdami silnikowymi. "To szkodliwe dla flory i fauny - ale ten argument nie powstrzymuje quadowców i motocyklistów, którzy urządzają sobie przejażdżki po lesie. Problem wraca co jakiś czas jak bumerang; nie pomagają nawet mandaty" - podaje Polsat News. Nie powinno więc tak bardzo dziwić, że niektórzy postanawiają na własną rękę wymierzać sprawiedliwość intruzom, którzy zanieczyszczają las pojazdami silnikowymi.

Incydent w Nadleśnictwie Bogdaniec to nie pierwszy tego rodzaju przypadek. W czwartek (09.07) Lasy Państwowe poinformowały o podobnej sytuacji w Nadleśnictwie Ostrołęka. "Grupa biegaczy natknęła się na niebezpieczną pułapkę zastawioną prawdopodobnie na pojazdy terenowe. Pułapka ta, metalowa listwa z bolcami, stanowiła zagrożenie dla zdrowia i życia korzystających z lasu. Po tym incydencie wszystkie okoliczne leśne drogi uczęszczane przez offroadowców zostały przebadane przez Straż Leśną za pomocą wykrywacza metalu pod kątem obecności podobnych niebezpiecznych przedmiotów" - czytamy w komunikacie Lasów Państwowych. Leśnicy apelują również o zaprzestanie prób walki z dzikimi rajdami na własną rękę.

O jeszcze jednej tego rodzaju sytuacji donosi onet.pl. Tym razem zawieszona wśród drzew linka miała być wymierzona w osoby prowadzące nielegalny wywóz śmieci do lasu. "W kwietniu ubiegłego roku w woj. świętokrzyskim linka omal nie odcięła głowy motocykliście. Do wypadku doszło wówczas na pograniczu trzech gmin powiatu kieleckiego - Daleszyc, Bielin i Górna" - przywołuje incydent onet.pl.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News