Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kurs euro bije złotego na głowę. Wysoko także frank szwajcarski
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 23.03.2020 01:00

Kurs euro bije złotego na głowę. Wysoko także frank szwajcarski

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Kurs euro nie może się zatrzymać. Główne waluty rosną w siłę

Sytuacja na światowych rynkach nadal jest bardzo niespokojna. Widoczny jest paniczny strach inwestorów przed depresją, która będzie efektem zamykania przez państwa całych sektorów gospodarki. Tak jak w poprzednim tygodniu trwa ucieczka do tzw. bezpiecznych przystani, szczególnie do gotówki w dolarach - podkreśla portal bankier.pl. Kolejne wzrost notuje kurs euro. A stratne są waluty gospodarek wschodzących, takie jak nasz złoty.

Kurs euro cały czas w górę

W poniedziałek 23 marca kurs euro wynosi blisko 4,56 zł i jest to wynik o prawie 5 groszy wyższy w niż w piątek pod wieczór. Na razie to wciąż mniej niż podczas czwartkowej paniki, gdy kurs euro chwilami znajdował się powyżej 4,60 zł i był to najwyższy wynik od grudnia 2011 roku. Nadal jednak kurs euro jest o 26 groszy wyższy, niż zaledwie dwa tygodnie temu.

Kurs euro, dolara franka i funta

Tak wyglądają aktualne kursy głównych walut:

  • Kurs euro - 4,5571 

  • Kurs dolara amerykańskiego - 4,2654

  • Kurs franka szwajcarskiego - 4,3214

  • Kurs funta szterlinga - 4,9491

Kurs dolara jak kurs euro. Rekord w ubiegłym tygodniu

Jak podaje serwis, rosną także notowania dolara amerykańskiego, który zyskał 2,5 grosza i obecnie wynosi 4,26 zł. W zeszłym tygodniu dolar uplasował się na poziomie blisko 4,30 zł i był to najwyższy wynik od 19 lat.

Również frank szwajcarski rośnie w siłę. W poniedziałek cena tej waluty skoczyła o ponad 4 grosze do góry w porównaniu do notowań sprzed weekendu. A w ciągu ostatnich trzech tygodni kurs franka szwajcarskiego skoczył blisko o 30 groszy i w efekcie zanotował najwyższy wynik od 2015 roku.