euro-pexels-pixabay
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Marca 2020

Kurs euro bije złotego na głowę. Wysoko także frank szwajcarski

Kurs euro przekracza już ponad 4,50 zł. Inne główne waluty także rosną w siłę, w tym frank szwajcarski, które kosztuje ponad 4,30 zł. Tymczasem złoty upada. Sytuacja polskiej waluty jest dramatyczna.

Kurs euro nie może się zatrzymać. Główne waluty rosną w siłę

Sytuacja na światowych rynkach nadal jest bardzo niespokojna. Widoczny jest paniczny strach inwestorów przed depresją, która będzie efektem zamykania przez państwa całych sektorów gospodarki. Tak jak w poprzednim tygodniu trwa ucieczka do tzw. bezpiecznych przystani, szczególnie do gotówki w dolarach - podkreśla portal bankier.pl. Kolejne wzrost notuje kurs euro. A stratne są waluty gospodarek wschodzących, takie jak nasz złoty.

Kurs euro cały czas w górę

W poniedziałek 23 marca kurs euro wynosi blisko 4,56 zł i jest to wynik o prawie 5 groszy wyższy w niż w piątek pod wieczór. Na razie to wciąż mniej niż podczas czwartkowej paniki, gdy kurs euro chwilami znajdował się powyżej 4,60 zł i był to najwyższy wynik od grudnia 2011 roku. Nadal jednak kurs euro jest o 26 groszy wyższy, niż zaledwie dwa tygodnie temu.

Kurs euro, dolara franka i funta

Tak wyglądają aktualne kursy głównych walut:

  • Kurs euro - 4,5571
  • Kurs dolara amerykańskiego - 4,2654
  • Kurs franka szwajcarskiego - 4,3214
  • Kurs funta szterlinga - 4,9491

Kurs dolara jak kurs euro. Rekord w ubiegłym tygodniu

Jak podaje serwis, rosną także notowania dolara amerykańskiego, który zyskał 2,5 grosza i obecnie wynosi 4,26 zł. W zeszłym tygodniu dolar uplasował się na poziomie blisko 4,30 zł i był to najwyższy wynik od 19 lat.

Również frank szwajcarski rośnie w siłę. W poniedziałek cena tej waluty skoczyła o ponad 4 grosze do góry w porównaniu do notowań sprzed weekendu. A w ciągu ostatnich trzech tygodni kurs franka szwajcarskiego skoczył blisko o 30 groszy i w efekcie zanotował najwyższy wynik od 2015 roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News