Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kreml reaguje na sankcje USA w sprawie Nord Stream 2
Joanna Leja
Joanna Leja 23.11.2021 01:00

Kreml reaguje na sankcje USA w sprawie Nord Stream 2

Kreml odpowiada na sankcje USA fot.ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Kreml odniósł się do sankcji nałożone przez Stany Zjednoczone na dwa powiązane z Rosją podmioty. Uznał je za niezgodne z prawem i niesłuszne oraz odniósł się do nich negatywnie.

– Kreml uważa ewentualne nowe sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Nord Stream 2 za niezgodne z prawem i niesłuszne oraz odnosi się do nich nadzwyczaj negatywnie – powiedział we wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

Uważa, że restrykcje wobec Nord Stream 2 to „kontynuacja języka sankcji, z którego Waszyngton uparcie nie chce zrezygnować”.

Sankcje nałożone przez USA na Nord Stream 2

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o nałożeniu sankcji na dwa podmioty, które są związane z budową Nord Stream 2. Sankcjami objęta została firma Transadria Ltd. i jej statek. Nazwa drugiego podmiotu nie została ujawniona.

Kreml reaguje na sankcje

– Uważamy to za niezgodne z prawem i niesłuszne, szczególnie na tle wysiłków, by rozwijać przerwany wcześniej dialog – powiedział Pieskow.

Rosyjska agencja TASS podała, że Pieskow mówił o możliwych dalszych sankcjach wobec Nord Stream 2.

Gazociąg Nord Stream 2

Nord Stream 2 - dwunitkowa magistrala wiodąca z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie - ma transportować 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Gazociąg został ukończony we wrześniu.

Tagi: USA Rosja gaz