Mandatory Credit: Photo by Geoffrey Robinson / Rex Features ( 1310177c ) Easter weekend queues at Stansted Airport, Essex, Britain Easter weekend queues at Stansted Airport, Essex, Britain - 21 Apr 2011
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Stycznia 2020

Linie lotnicze zaczynają zawieszać połączenia. Przez wirusa możesz nie polecieć

Koronawirus przedostaje się do kolejnych krajów, a przy tym paraliżuje ruch linii lotniczych. O zawieszeniu lotów do i z Chin poinformował właśnie British Airways.

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie

Koronawirus 2019-nCoV, który pochodzi z Wuhan w Chinach, przedostaje się do kolejnych krajów, m.in Francji, Niemiec, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Jak podaje TVN24, odnotowano już ponad 6 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarły już 132 osoby.

Koronawirus paraliżuje ruch linii lotniczych

Epidemia koronawirusa wpływa także branżę lotniczą. British Airways właśnie zawiesiło wszystkie loty z i do Chin. O sprawie poinformował Business Insider Polska, który powołuje się na agencję Reutersa.

Jak podaje BIP, strona internetowa British Airways poinformował o odwołaniu wszystkich bezpośrednich lotów w styczniu i lutym. Na angielskim lotnisku Heathrow także pojawiły się komunikaty od odwołaniu połączeń.

"Przepraszamy pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych klientów i załóg jest zawsze naszym priorytetem" - napisało biuro prasowe British Airways, cytowane przez Business Insider Polska.

LOT nie boi się koronawirusa

Z ustaleń BIP wynika, że Polskie Linie Lotnicze LOT, które także oferują połączenia do Chin, nie zamierzają na razie zawieszać lotów. Jednak wszyscy klienci, którzy obawiają się koronawirusa, mogą bez problemu przebukować swoje bilety na inny termin lub odwołać lot - wtedy otrzymają 100-procentowy zwrot pieniędzy.

Koronawirus przyczyną zmasowanych kontroli na lotniskach

W obawie przed koronawirusem lotniska na całym świecie wprowadziły specjalne procedury kontrolne. Pasażerowie poddawani są badaniom lekarskim. Takie środki bezpieczeństwa wprowadziły m.in. lotniska w Los Angeles, San Francisco, Singapurze czy Hongkongu. Również polskie lotniska przygotowują się na koronawirusa. Rzecznik Okęcia potwierdził, że lotnisko jest przygotowane na zagrożenie epidemiologiczne.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News