Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Są już oficjalne wyniki wyborów
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 14.06.2021 02:00

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Są już oficjalne wyniki wyborów

Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 12.07.2020. Polacy glosuja w drugiej turze wyborow prezydenckich 2020.
East News, Jan Bielecki

Konrad Fijołek został nowym włodarzem Rzeszowa. Kandydat wspierany przez kilka ugrupowań partyjnych zmiótł konkurencję w pierwszej turze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Z jakim wynikiem wygrał Konrad Fijołek

  • Co powiedział po wyborach

Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Do boju o urząd prezydenta Rzeszowa stanęło dn. 13 czerwca kilku kandydatów. Na liście wyborczej znaleźli się Konrad Fijołek - wspierany przez Koalicję Obywatelską, PSL, Lewicę i Polskę 2050, Ewa Leniart z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Braun z Konfederacji i Marcin Warchoł wspierany przez byłego prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

Wybory w Rzeszowie wygrał Konrad Fijołek, który otrzymał 56,51 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Ewa Leniart z wynikiem 23,62 proc., trzecie miejsce przypadło Marcinowi Warchołowi, który uzyskał 10,72 proc. głosów. Ostatnie miejsce zajął Grzegorz Braun z wynikiem 9,15 proc. głosów.

Do urn wyborczych poszło 54 proc. uprawnionych do głosowania. Konrad Fijołek ze swoim wynikiem przekroczył 50 proc., dlatego nie będzie drugiej tury wyborów w Rzeszowie.

Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość straciło kolejne duże miasto z rąk władzy. Ewie Leniart nie pomogło nawet wsparcie od Jarosława Kaczyńskiego, który osobiście wziął udział w wiecu wyborczym swojej kandydatki.

Konrad Fijołek tuż po wyborach podkreślił, że te wybory są symbolem prawdziwego święta demokracji. Dodał także, że jego priorytetami są opracowanie studium zagospodarowania przestrzennego oraz spotkanie z architektami.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie to efekt rezygnacji Tadeusza Ferenca, rządzącego miastem od niemal 20 lat. Pierwotnie głosowanie miało odbyć się na początku maja, ale przesunięto je z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]