Komisja Europejska zaakceptowała polski program wsparcia gospodarki
pixabay/NakNakNak
Autor Radosław Święcki - 11 Maja 2020

Komisja Europejska podjęła bardzo ważną dla Polski decyzję. W grę wchodzą miliardy złotych

Komisja Europejska zatwierdziła dziś rządowy program wsparcia dla polskiej gospodarki dotkniętej przez tzw. koronakryzys. Wartość programu to ok. 2 mld zł.

Komisja Europejska akceptuje polski program

O zatwierdzeniu polskiego programu wsparcia dla gospodarki Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek w specjalnym komunikacie, którego treść podaje Polska Agencja Prasowa.

Wiceszefowa KE Margrethe Vestager, która odpowiada za politykę konkurencji podkreśla w oświadczeniu, że polski program o wartości 450 mln euro (ok. 2 mld zł), współfinansowany z unijnych funduszy „umożliwi Polsce dalsze zwiększenie dostępu do płynności potrzebującym przedsiębiorstwom poprzez udzielanie pożyczek i gwarancje państwowe na pożyczki pokrywające 100 proc. ryzyka w wysokości do 800 tys. euro na przedsiębiorstwo”.

- Wsparcie pomoże firmom działającym we wszystkich sektorach kontynuować działalność w trakcie i po wybuchu pandemii koronawirusa – podkreśliła w oświadczeniu wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

Miliony Polaków dostaną nowe wsparcie od rządu. Tym razem aż 1000 plusMiliony Polaków dostaną nowe wsparcie od rządu. Tym razem aż 1000 plusCzytaj dalej

Program – jak informuje PAP - został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy państwa przyjętych przez Komisję Europejską w tym roku z powodu pandemii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonych

Skorzysta ok. 7 tys. firm

Agencja przypomina, że kraje członkowskie UE mogą decydować o sposobie wykorzystania unijnych funduszy strukturalnych zgodnie z zasadami EFSI (Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych) i - w przypadku gdy fundusze te są wykorzystywane do udzielania wsparcia przedsiębiorstwom, być może przy współfinansowaniu ze strony państwa członkowskiego - zgodnie z zasadami pomocy państwa UE. Wsparcie będzie miało formę pożyczek i gwarancji publicznych na pożyczki.

Program wsparcia dla polskiej gospodarki będzie przeznaczony dla przedsiębiorstw funkcjonujących we wszystkich sektorach, które mają dostęp do europejskich funduszy strukturalnych i borykają się z trudnościami w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że ze wsparcia może skorzystać ok. 7 tys. firm.

Nowa opłata dotknie wszystkich mieszkających w Warszawie. Słono zapłacimyNowa opłata dotknie wszystkich mieszkających w Warszawie. Słono zapłacimyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. "Lepiej zapytajcie Chiny". Prezydent nagle przerwał konferencję i opuścił spotkanie za granicą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News