Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF
Radosław Święcki
Radosław Święcki 11.07.2021 02:00

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF

KNF wpisał na listę nowy podmiot
EastNews/Arkadiusz Ziolek

Listę ostrzeżeń publicznych, zwaną również "czarną listą" Komisji Nadzoru Finansowego zasilił w piątek Nekstra Ltd. To kolejny broker, który trafił na listę KNF. Sprawdźcie dlaczego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiła się Nekstra Ltd.

  • Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

  • Co zarzuca się Nekstra Ltd.

Czarna lista KNF poszerzona o nowy podmiot

Lista ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) to jak przypomina Bankier.pl zbiór podmiotów co do których instytucja ta zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Swoista "czarna lista" KNF ma na celu ostrzeżenie społeczeństwa jak również podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania ostrożności z podmiotami, które znalazły się w zestawieniu.

Przed jakim podmiotem teraz ostrzega KNF? W piątek na listę ostrzeżeń publicznych instytucja wpisała firmę Nekstra Ltd.

W przytoczonym przez Bankier.pl komunikacie KNF poinformowano, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

To kolejny broker na liście KNF

Jak zauważa serwis comparic.pl Nekstra Ltd. to kolejny broker, który trafił na listę ostrzeżeń KNF.

Portal zwraca uwagę, że na stronie Nekstra Ltd. próżno szukać informacji o posiadaniu licencji na prowadzenie działalności. Gdy broker został poproszony o komentarz w tej sprawie, przesłał jedynie komunikat, że wszelkie informacje na ten temat są zamieszczone na stronie firmy. To oznacza - jak zauważa comperic.pl - iż Nekstra nawet nie próbowała załatwić sobie fałszywych zezwoleń, co niestety jest częstą praktyką.

Serwis przyjrzał się ofercie firmy i jak wskazuje znajdują się w niej zapisy zgodnie z którymi wypłata środków podlega prowizji na poziomie aż 3,5 proc. Ponadto naliczana jest opata administracyjna za nieaktywne konto - jeśli w ciągu 30 dni nie dokona się ani jednej transakcji, to rachunek zostaje obciążony na 200 dolarów potrącanych co miesiąc, aż do wznowienia aktywności bądź do momentu, gdy saldo osiągnie poziom zero.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: KNF