BiznesINFO.pl
pixabay, crsntdesign

pixabay, crsntdesign

Ogromny sukces KGHM. Jest największym producentem srebra

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

KGHM okazuje się być największym producentem srebra na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal kitco.com. Prezes KGHM stwierdził, że jest to bardzo dobra wiadomość.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co doprowadziło do sukcesu KGHM

  • Jak prezes KGHM odniósł się do informacji

  • Ile srebra wydobyło KGHM

KGHM i wielki sukces

KGHM to polska spółka Skarbu Państwa, która na swoje oficjalnej stronie internetowej podkreśla, że chce bazować na rozwoju zasobów oraz ograniczać wpływ na środowisko. Aktualnie KGHM wydobywa najwięcej miedzi i srebra.

Szczególną sławę jednej z największych spółek Skarbu Państwa przyniosło srebro. Według zestawienia portalu kitco.com, to właśnie KGHM pozostaje największym producentem srebra na świecie.

Jako pierwszy o wyróżnieniu poinformował Marcin Chludziński, prezes KGHM. Sukcesem zarządzanej przez siebie spółki pochwalił się na Twitterze. Portal w swoich działaniach oparł się na danych za zeszły rok.

- Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość - powiedział przewrotnie Chludziński w komentarzu dla PAP dorzucając jeszcze kilka słów komentarza.

KGHM producentem srebra

Prezes KGHM podkreślił, że tak dobry wynik to efekt strategii firmy oraz zaangażowania całej załogi. Dodał, że spółce udało się poprawić wynik produkcji pomimo pandemii koronawirusa i rzeczywistości, w której się znalazła.

Przyznał, że KGHM nie składa broni i ma zamiar działać dalej. Co więcej, podkreślił również, że to właśnie jego spółka jest gigantem branży wydobywczej i ma ogromny potencjał do dalszych działań.

Business Insider podaje, że KGHM wydobyło 1 352,3 tony srebra w 2020 r. Z kolei w 2019 r. było to jeszcze więcej, bo aż 1 417,2 tony. Tylko w zeszłym roku dało to wynik 47,7 mln uncji srebra.

Jednocześnie to właśnie KGHM zyskał najwięcej na podwyżkach cen srebra. Obecnie jedna uncja srebra warta jest ok. 2,5 tys. dolarów - informuje BI.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >