Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ogromny sukces KGHM. Jest największym producentem srebra
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.05.2021 02:00

Ogromny sukces KGHM. Jest największym producentem srebra

pixabay, crsntdesign
pixabay, crsntdesign

KGHM okazuje się być największym producentem srebra na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal kitco.com. Prezes KGHM stwierdził, że jest to bardzo dobra wiadomość.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co doprowadziło do sukcesu KGHM

  • Jak prezes KGHM odniósł się do informacji

  • Ile srebra wydobyło KGHM

KGHM i wielki sukces

KGHM to polska spółka Skarbu Państwa, która na swoje oficjalnej stronie internetowej podkreśla, że chce bazować na rozwoju zasobów oraz ograniczać wpływ na środowisko. Aktualnie KGHM wydobywa najwięcej miedzi i srebra.

Szczególną sławę jednej z największych spółek Skarbu Państwa przyniosło srebro. Według zestawienia portalu kitco.com, to właśnie KGHM pozostaje największym producentem srebra na świecie.

Jako pierwszy o wyróżnieniu poinformował Marcin Chludziński, prezes KGHM. Sukcesem zarządzanej przez siebie spółki pochwalił się na Twitterze. Portal w swoich działaniach oparł się na danych za zeszły rok.

- Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość - powiedział przewrotnie Chludziński w komentarzu dla PAP dorzucając jeszcze kilka słów komentarza.

KGHM producentem srebra

Prezes KGHM podkreślił, że tak dobry wynik to efekt strategii firmy oraz zaangażowania całej załogi. Dodał, że spółce udało się poprawić wynik produkcji pomimo pandemii koronawirusa i rzeczywistości, w której się znalazła.

Przyznał, że KGHM nie składa broni i ma zamiar działać dalej. Co więcej, podkreślił również, że to właśnie jego spółka jest gigantem branży wydobywczej i ma ogromny potencjał do dalszych działań.

Business Insider podaje, że KGHM wydobyło 1 352,3 tony srebra w 2020 r. Z kolei w 2019 r. było to jeszcze więcej, bo aż 1 417,2 tony. Tylko w zeszłym roku dało to wynik 47,7 mln uncji srebra.

Jednocześnie to właśnie KGHM zyskał najwięcej na podwyżkach cen srebra. Obecnie jedna uncja srebra warta jest ok. 2,5 tys. dolarów - informuje BI.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: KGHM Polska