BiznesINFO.pl

pixabay, crsntdesign

Ogromny sukces KGHM. Jest największym producentem srebra

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

KGHM okazuje się być największym producentem srebra na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal kitco.com. Prezes KGHM stwierdził, że jest to bardzo dobra wiadomość.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co doprowadziło do sukcesu KGHM

  • Jak prezes KGHM odniósł się do informacji

  • Ile srebra wydobyło KGHM

KGHM i wielki sukces

KGHM to polska spółka Skarbu Państwa, która na swoje oficjalnej stronie internetowej podkreśla, że chce bazować na rozwoju zasobów oraz ograniczać wpływ na środowisko. Aktualnie KGHM wydobywa najwięcej miedzi i srebra.

Szczególną sławę jednej z największych spółek Skarbu Państwa przyniosło srebro. Według zestawienia portalu kitco.com, to właśnie KGHM pozostaje największym producentem srebra na świecie.

Jako pierwszy o wyróżnieniu poinformował Marcin Chludziński, prezes KGHM. Sukcesem zarządzanej przez siebie spółki pochwalił się na Twitterze. Portal w swoich działaniach oparł się na danych za zeszły rok.

- Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość - powiedział przewrotnie Chludziński w komentarzu dla PAP dorzucając jeszcze kilka słów komentarza.

KGHM producentem srebra

Prezes KGHM podkreślił, że tak dobry wynik to efekt strategii firmy oraz zaangażowania całej załogi. Dodał, że spółce udało się poprawić wynik produkcji pomimo pandemii koronawirusa i rzeczywistości, w której się znalazła.

Przyznał, że KGHM nie składa broni i ma zamiar działać dalej. Co więcej, podkreślił również, że to właśnie jego spółka jest gigantem branży wydobywczej i ma ogromny potencjał do dalszych działań.

Business Insider podaje, że KGHM wydobyło 1 352,3 tony srebra w 2020 r. Z kolei w 2019 r. było to jeszcze więcej, bo aż 1 417,2 tony. Tylko w zeszłym roku dało to wynik 47,7 mln uncji srebra.

Jednocześnie to właśnie KGHM zyskał najwięcej na podwyżkach cen srebra. Obecnie jedna uncja srebra warta jest ok. 2,5 tys. dolarów - informuje BI.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

KGHMPolska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]