Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kghm

Kghm

KGHM - polska spółka państwowa, jeden z największych producentów miedzi na świecie.

oscar
20.11.2022 17:16 KGHM pobił europejski rekord. Tak głęboko jeszcze nikt się nie wwiercił

KGHM zakończyło pogłębianie swojego najważniejszego szybu GG-1. Ma on teraz głębokość 1,34 km, co jest rekordem w skali Europy. Szyb GG-1 zlokalizowany w Kwielicach w woj. dolnośląskim zyskał po rozbudowie głębokość 1342,2 m, co czyni go najgłębszym tego typu obiektem w Europie.

Polacy są za budową elektrowni atomowej w Polsce, a Ty?
06.09.2022 22:36 Jest porozumienie KGHM i Nuclearelectrica ws. małych reaktorów jądrowych SMR

Rumuńska firma Nuclearelectrica oraz KGHM podpisały list intencyjny w sprawie procesu wdrożenia SMR. Są to modułowe reaktory jądrowe.

hutnictwo
20.04.2022 18:08 Ceny metali opanowane przez totalny chaos. Fatalne wieści dla stabilności wielu gospodarek

Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała całkowity chaos na rynku metali. Ceny miedzi, niklu i cynku, które w olbrzymich ilościach importowane były z terenów Rosji, wyrwały się do góry na skutek dużych i nagłych niedoborów. Ma to być jednak dopiero początek problemów.

KGHM i Tauron list intencyjny
20.04.2022 13:24 KGHM i Tauron podpisały list intencyjny. W Polsce będzie energia atomowa

KGHM i Tauron podpisały w środę list intencyjny dotyczący współpracy przy rozwoju w Polsce sieci małych reaktorów jądrowych SMR. Firmy chcą, aby energia atomowa była w Polsce obecna do 2030 r. Podpisanie listu intencyjnego między KGHM i Tauron zaingurowało początek szczytu klimatycznego TOGETAIR 2022, który odbywa się w Warszawie w dniach 20 - 22 kwietnia. Prezesi Marcin Chludziński i Paweł Szczeszek oraz wiceprezesi Andrzej Kensbok i Patryk Demski podpisali na wirtualnej tablicy list intencyjny pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A., a TAURON Polska Energia S.A.

dsc9965
06.04.2022 19:49 KGHM ruszy z wydobyciem niklu. Chce wypełnić lukę po rosyjskim gigancie

KGHM szykuje się do zwiększenia wydobycia niklu. Ten niezwykle ważny surowiec do tej pory w ogromnej części dostarczany był przez firmę Norylski Nikiel (NorNickel), który jest największym na świecie producentem niklu i palladu. O planach zwiększenia wydobycia niklu KGHM informował jeszcze w marcu. Polski gigant górniczy działa nie tylko w polskim zagłębiu miedziowym, ale także w Chile i Kanadzie. Właśnie kanadyjskie złoża KGHM mają być źródłem niklu, który zastąpi olbrzymią lukę po surowcu dostarczanym do tej pory przez Norylski Nikiel.

wsparcie dla sluzy granicznej i wojska od kghm 1
10.11.2021 01:00 KGHM wsparł straż graniczną na granicy polsko-białoruskiej. Służby otrzymały sprzęt

KGHM Polska Miedź S.A. zdecydował się na przekazanie wsparcia służbom granicznym i wojsku polskiemu na granicy z Białorusią. Żołnierze wojska i straży granicznej otrzymają od giganta termoaktywną odzież, powerbanki, latarki, ogrzewacze do rąk i artykuły spożywcze. – Dziś bardzo ważne jest wsparcie dla tych, którzy dzielnie bronią naszych granic - jako KGHM od trzech tygodni przekazujemy dla Straży Granicznej i Wojska Polskiego bluzy termiczne, latarki, ogrzewacze do rąk, bieliznę termoaktywną czy powerbanki. Dziękujemy za Wasze poświęcenie! – przekazał Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

pixabay, crsntdesign
04.05.2021 02:00 Ogromny sukces KGHM. Jest największym producentem srebra

KGHM okazuje się być największym producentem srebra na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal kitco.com. Prezes KGHM stwierdził, że jest to bardzo dobra wiadomość.Z tego artykułu dowiesz się:Co doprowadziło do sukcesu KGHMJak prezes KGHM odniósł się do informacjiIle srebra wydobyło KGHM

Unsplash/Scottsdale Mint
24.04.2021 02:00 Gdzie jest największa kopalnia srebra na świecie? W Polsce i należy do KGHM

KGHM, potentat miedzi, ma na swoim koncie także inne sukcesy. Zgodnie z najnowszym rankingiem „World Silver Survey” to właśnie do tej spółki należy największa kopalnia srebra na świecie. W ubiegłym roku grupa wyprodukowała łącznie 1352 tony srebra.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie KGHM produkuje srebroJak wygląda proces wytwórczyDo czego aktualnie wykorzystuje się srebro

KGHM
02.09.2020 02:00 Syn posła PiS został prezesem w spółce KGHM. Ma 34 lata

Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, został nowym prezesem wchodzącej w skład grupy KGHM spółki Inova. Zarówno ojciec, jak i syn nie chcą komentować sprawy. Kim jest nowy prezes i jakie są jego kompetencje? Okazuje się, że nowy zarządzający górniczą spółką ma wykształcenie... sportowe. Co jeszcze wiemy o Matusiaku?