BiznesINFO.pl

Wikimedia Commons/MOs810/CC4.0

Syn posła PiS został prezesem w spółce KGHM. Ma 34 lata

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, został nowym prezesem wchodzącej w skład grupy KGHM spółki Inova. Zarówno ojciec, jak i syn nie chcą komentować sprawy. Kim jest nowy prezes i jakie są jego kompetencje? Okazuje się, że nowy zarządzający górniczą spółką ma wykształcenie... sportowe. Co jeszcze wiemy o Matusiaku?

Matusiak nowym prezesem

Oficjalny komunikat spółki wskazuje, że nowy prezes "jest obecnie doświadczonym i cenionym ekspertem górnictwa, specjalizującym się w problematyce międzynarodowej przemysłu wydobywczego", czytamy w jego biogramie na stronie Inovy. Jak wskazuje portal Money, na stronie spółki pojawiła się pokaźna lista osiągnięć i dokonań Matusiaka. Nowy prezes zajmował stanowiska takie jak: pełnomocnik zarządu JSW, czy project manager w czeskiej spółce OKD. Dziennikarze z branżowego portalu docierają jednak głębiej, do profilu syna polityka w serwisie LinekdIn i odkrywają, że przez ostatnie 9 lat zajmował 9 różnych posad, co znaczy, że na żadnej nie zagrzał miejsca dłużej niż rok.

Osoba Nikodema Matusiaka wzbudza niemałe kontrowersje. Krytycy przypominają, że nie ma on wykształcenia kierunkowego. Syn polityka Prawa i Sprawiedliwości zrobił licencjat na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, magisterium na Politechnice Śląskiej oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzanie sportem i turystyką.

Portal Money wskazuje ponadto, że niejasne są przyczyny odejścia z czeskiej OKD, ale najprawdopodobniej jest to związane z planami całkowitego odejścia od wydobycia węgla kamiennego w Republice Czeskiej, a właścicielem wszystkich tamtejszych kopalń jest właśnie OKD.

Money docieka także czym tak naprawdę Matusiak zajmował się w JSW. Stanowisko pełnomocnika zarządu zdaniem jednego z pracowników polegało wyłącznie na realizacji jednego projektu. - Z tego, co wiem, jedynym projektem, jaki mu podlegał, było przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty – mówi w rozmowie z money.pl jeden z menedżerów JSW, czytamy na stronie serwisu.

<

Tagi:

KGHMspółkiPiS

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]