Przedsiębiorcy muszą się przygotować na wyższe kary
pexels
Autor Wiktoria Pękalak - 4 Sierpnia 2020

Rząd zaostrzy kary dla nieprzestrzegających obostrzeń. Sankcje kilkakrotnie większe i nie do uniknięcia

Rząd szykuje jeszcze wyższe kary dla tych, którzy nie stosują się do zaleceń w związku z epidemią. Przedsiębiorcy muszą się liczyć z fatalnymi konsekwencjami.

Kary dla przedsiębiorców będą jeszcze bardziej dotkliwe

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w TVN24, że przedsiębiorcy powinni być przygotowani na wysoki wzrost kar za nieprzestrzeganie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa:

– Kary finansowe nakładane na przedsiębiorstwa za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych mają zostać kilkukrotnie zwiększone.

Nowy podatek zrobi z mięsa towar luksusowy? Niedługo wielu może nie być na nie staćNowy podatek zrobi z mięsa towar luksusowy? Niedługo wielu może nie być na nie staćCzytaj dalej

Według Müllera obecne kary są niewystarczające i nie motywują odpowiednio do przestrzegania obostrzeń, co widać u wielu przedsiębiorców, m.in.: restauratorów i organizatorów imprez. Rzecznik zapowiedział także, że kary będą kilkakrotnie wyższe, a nieprzestrzeganie obowiązku dystansowania społecznego, czy zasłania nosa i ust będzie egzekwowane przez większy zespół.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2. Stało się, nasi sąsiedzi wprowadzają kwarantannę dla Polaków. I bezkompromisowe warunki
3. Kontrole trwają i mogą spotkać każdego. Abonament RTV własnie został podwyższony

– Te sankcje powinny być wyższe, ponieważ część z nich jest na tyle niska, że nie powoduje de facto ryzyka po stronie przedsiębiorców. Lepiej opłaca się często złamać ten przepis i zaryzykować karę, niż przestrzegać przepisy – wskazał rzecznik.

WHO z porażającym oświadczeniem dotyczącym szczepionki na koronawirusa. Szef organizacji nie ukrywa prawdyWHO z porażającym oświadczeniem dotyczącym szczepionki na koronawirusa. Szef organizacji nie ukrywa prawdyCzytaj dalej

Przypomnijmy taryfę kar, które obowiązują w tej chwili. Za niezasłanianie nosa i ust osobom fizycznym grozi mandat w wysokości do 500 złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, suma, którą będziemy musieli zapłacić wzrasta nawet dziesięciokrotnie - do 5 tys. zł. W momencie, w którym egzekwowaniem kar zajmie się sanepid (co dzieje się właśnie w przypadku przedsiębiorstw) kara może wynieść nawet 30 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga: zmiany w kodeksie pracy. Jest potwierdzenie rządu, czeka nas prawdziwa rewolucja
  2. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  3. Wrzucili zdjęcia ze Śnieżki. Sceny przechodzą ludzkie pojęcie
  4. Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje plany
  5. Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dość
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Fusy po kawie dla wielu kobiet mogą okazać się zbawienne. Nigdy ich nie wyrzucaj
Koniec pobłażania, wydano kontrowersyjny komunikat. Nie wejdziesz już do sklepu na dotychczasowych zasadachKoniec pobłażania, wydano kontrowersyjny komunikat. Nie wejdziesz już do sklepu na dotychczasowych zasadachCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News