Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Już 300 mln zł trafiło na konta Polaków. Lepiej pospieszyć się ze złożeniem wniosku
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 27.07.2023 16:02

Już 300 mln zł trafiło na konta Polaków. Lepiej pospieszyć się ze złożeniem wniosku

Pieniądze i koperta z ZUS
BiznesInfo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta Polaków około 300 mln zł w ramach programu „Dobry start”. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca.

Wypłata środków

W ubiegłym tygodniu ZUS rozpoczął wypłatę środków z programu „Dobry start”. „Około 300 mln złotych zostało przelanych na konta rodziców w ramach programu, co objęło ponad 1 mln dzieci” - poinformowała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Kolejną wypłatę środków zaplanowano na poniedziałek.

Nawet 40 dodatkowych wypłat z ZUS dla niektórych emerytów. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Jednorazowa wypłata 300 zł

„Robimy wszystko, aby rodzice jak najszybciej po złożeniu wniosku otrzymali świadczenie. W tym tygodniu przelaliśmy kolejne miliony złotych w ramach programu. ZUS wypłacił do tej pory po 300 złotych wsparcia dla ponad 1 mln dzieci”- powiedziała prof. Uścińska.

Przerwa w zarabianiu pieniędzy. 11-letnia milionerka ma teraz inne plany.

Nowy okres świadczeniowy

Rządowy program zakłada, że rodzice mogą otrzymać jednorazowe wsparcie na zakup wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych. 

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada br. Zakład przypomina, że wsparcie udzielane jest bez względu na dochody. Pieniądze przyznawane są na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24. roku życia przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Wniosek wyłącznie drogą elektroniczną

Zakład wyjaśnia, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS.

Tagi: Pieniądze