Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Jest sposób na obniżenie opłat za wodę. 800 zł więcej w kieszeni
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.05.2023 16:19

Jest sposób na obniżenie opłat za wodę. 800 zł więcej w kieszeni

woda kran
Domena publiczna

Kwestia wysokich rachunków za wodę jest obecnie jedną z najbardziej palących. Jest jednak sposób, aby je obniżyć. Wszystko za sprawą mało znanego dodatku.

Oszczędności na opłatach za wodę

Niektóre osoby mogą być zdziwione samym faktem możliwości obniżenia rachunków za wodę. Jest to jednak możliwe dzięki jednemu z dodatków socjalnych.

Jak podaje portal wrc.net.pl, takowa metoda istnieje w Wielkiej Brytanii. Świadczenie przysługuje osobom, które spełniają konkretne kryterium dochodowe.

Rachunki niższe nawet o 90 proc.

Oszczędności w funtach, jakie można uzyskać w ramach tegoż dodatku, są równe kwocie 800 zł. Cytowany przez portal wrc.net.pl “The Sun” podał, że skorzystać może na tym ponad 5 mln gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.

Kwota 800 zł może nie być niczym nadzwyczajnym, ale wystarczy spojrzeć szerzej. Według danych podawanych przez wrc.net.pl, obniżka rachunków może wynieść nawet 90 proc.

Wszystko zależy od dochodu i dostawcy

Dodatek, który w rzeczywistości jest społeczną taryfą na wodę jest faktycznie mało znany. Jak wynika z informacji podawanych przez portal wrc.net.pl, z taryfy korzysta jedynie 17 proc. uprawnionych.

Wszystko zależy jednak od dostawcy wody. Zniżki wahają się bowiem między 50 proc. a 90 proc. Ta pierwsza jest maksymalną u dostawcy Thames Water, zaś druga - u Severn Trent.

Tagi: Ceny