Jest kandydat na nowego ministra finansów. To były kandydat PiS na prezydenta Warszawy
Autor Kasper Starużyk - 28 Maja 2019

Jest kandydat na nowego ministra finansów. To były kandydat PiS na prezydenta Warszawy

Pojawił się nowy kandydat na stanowisko ministra finansów. Z racji tego, iż zapowiada się dymisję minister Teresy Czerwińskiej, jej posadę ma przejąć były kandydat na prezydenta Warszawy - Jacek Sasin. Oprócz niego lista kandydatów jest bardzo krótka. Kto się na niej znajduje?

Zbliża się dymisja Teresy Czerwińskiej

Rekonstrukcja rządu zbliża się wielkimi krokami, a jednym z resortów, które czekają zmiany ma być ministerstwo finansów, które obecnie dowodzone jest przez Teresę Czerwińską. Już teraz spekuluje się na temat jej zastępców. 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita", najpewniejszym kandydatem jest Jacek Sasin, czyli były kandydat na prezydenta Warszawy, a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Doniesienia gazety potwierdza między innymi radio RMF FM. 

Na kogo głosowało miasto a na kogo wieś? Zaskakujące, olbrzymie różniceNa kogo głosowało miasto a na kogo wieś? Zaskakujące, olbrzymie różniceCzytaj dalej

Minister finansów Teresa Czerwińska ostatnimi czasy nieco tonowała wielkie obietnice socjalne Jarosława Kaczyńskiego, co mogło przyczynić się do rzekomej decyzji o usunęciu jej ze stanowiska. Czerwińska miała zbyt mało "entuzjastycznie" komentować plany z "Piątki Kaczyńskiego". 

Kto na ławce rezerwowych?

Jacek Sasin nie jest jedynym kandydatem do zastąpienia Teresy Czerwińskiej, aczkolwiek jego rywale mają znacznie mniejsze notowania. Rozważa się również kandydaturę wiceministra finansów Leszka Skiby, szefa krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia, jak również prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla. 

 Wydaje się jednak, że Jacek Sasin ma największe szanse na zwycięstwo w wewnętrznej batalii obozu władzy o fotel ministra finansów. Obecny sekretarz stanu w KPRM jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym politykiem spośród wszystkich wymienionych jako potencjalni kandydaci do zastąpienia Teresy Czerwińskiej. Oficjlana decyzja wciąz nie zapadła, dlatego jeszcze wiele może się wydarzyć. 

Aleksander Kwaśniewski mocno o wynikach wyborów do PEAleksander Kwaśniewski mocno o wynikach wyborów do PECzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News