BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jakie zarobki w Lidlu? Można sporo zarobić

17 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Zarobki w Lidlu od 1 marca 2019 roku poszły w górę. Dzięki podwyżce praca w dyskoncie może nieść ze sobą naprawdę niezłe korzyści. Jakie dokładnie?

Zarobki w Lidlu mogą być satysfakcjonujące tym bardziej, że od 1 marca sieciówka proponuje swoim pracownikom wyższą pensję, niż miało to miejsce wcześniej. Jednak, jak podają oficjalne władze sklepu wynagrodzenia nawet na tych samych stanowiskach różnią się od siebie ze względu na lokalizację sklepu i związanymi z tym kosztami życia.

Jakie zarobki w Lidlu - ile zarobić można niemieckiej sieciówce w Polsce?

Od początku marca Lidl oferuje swoim nowozatrudnionym pracownikom wypłatę na poziomie 3100 zł brutto do nawet 3850 zł brutto. Biorąc pod uwagę jednak podatki, w pierwszym wypadku z racji umowy o pracę wynagrodzenie wynosi 2226 złotych na rękę, a w drugim 2749 złotych.

Jednak w przypadku rocznego stażu, pracownicy sieciówki mogą liczyć na wyższą pensję. Widełki płac przesuwają się wówczas na pułap 3250 złotych brutto do 4050 złotych brutto. Co daje nam w analogicznym przykładzie, co wyżej, 2331 złotych na rękę do 2888 złotych.

Natomiast pracownicy z dwuletnim już stażem w niemieckiej sieciówce mogą liczyć na jeszcze więcej. W ich przypadku zarobki w Lidlu wyglądają następująco - od 3450 złotych brutto do 4350 złotych. Oznacza to, że po dwóch latach pracy w sieciówce możemy zarabiać realnie od 2470 złotych netto do 3098 złotych. Poza tym warto pamiętać o pakiecie benefitów dla swoich pracowników, jak na przykład paczki dla dzieci pracowników, pakiety sportowe czy medyczne.

Jakie zarobki w Lidlu w Niemczech?

Polscy pracownicy sieciówki mogą zastanawiać się, jakie zarobki proponowane są ich kolegom po fachu zza Odry. Cóż, okazuje się, że niemieccy pracownicy sieci mogą liczyć na znacznie lepsze pensje niż ich polscy koledzy. Mediana wypłat, które czekają na sprzedawców sieci waha się od 1528 euro do 2051 euro. Oznacza to, że jako kasjer/kasjerka w Lidlu za Odrą zarobimy od 6600 euro do nawet 8900 złotych.

Dla polskiego pracownika niejednego sektora zarobki w Lidlu w Niemczech, które zgarnia kierownik sklepu, to prawdziwy kosmos. Kierownicy mogą liczyć bowiem na pensję od 3400 euro do 4300 euro. Oznacza to, że miesięcznie zarabiają od 15 tys. złotych do nawet 18 tys. złotych.

Tagi:

zarobkipłacaLidldyskont

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Emerytura prezydencka. Jakie świadczenia dostają Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski

Czytaj więcej >

Finanse

Program 500 plus. W trzy dni do ZUS-u spłynęło około 970 tys. wniosków

Czytaj więcej >

Finanse

Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

Czytaj więcej >

Finanse

Problemy z dostępnością oleju napędowego. Branża paliwowa odpowiada

Czytaj więcej >

Finanse

Ulga podatkowa za składki na IKZE. Pod pewnym warunkiem skarbówka może Ci zwrócić nawet 3411,07 zł

Czytaj więcej >

Finanse

Weekend z utrudnieniami w pięciu bankach. Niedostępne będą m.in. bankowość internetowa i transakcje Blikiem

Czytaj więcej >